Na přírodním trávníku hlavního hřiště Mladé Boleslavi si svěřenci trenéra Karla Havlíčka připsali vysokou, ale zároveň i krutou porážku. Domácí do utkání narukovali v nejsilnějším možném složení a v prvním poločase po tečované střele Opiely skóroval Pecka.
Chvíli po něm se k tyči trefil Sylvestre. Po dvaceti minutách hry se Baník otřepal, do té doby hrál poměrně zakřiknutě. Až potom se osmělil ke střeleckým pokusům, štěstí pokoušeli Podrazký a Salák, ale oba brankáře Millera nepřekonali.
Baníkovci mohli mít šanci z penalty, která se měla pískat po jasném faulu v šestnáctce domácích, ale sudí v této chvíli prvoligový celek hodně podržel.
Po změně stran vyslal varování do tyče Táborský. Po něm se mezi střelce po pěkné akci zapsal bývalý hráč Baníku Dittrich, pak se z penalty trefil Sylvestre a pátý gól přidal zkušený Poláček.
Snížení po chybě v rozehrávce zařídil střídající Hanzlík, který pár vteřin po tom, co se dostal na hřiště, uklidil do sítě míč po vyražené střele Vaněčka. Poslední slovo ale měli domácí, když dal branku Kalina.
Celkově shrnuto - Baník se snažil s vyspělým soupeřem o otevřenou hru, chtěl hrát fotbal, ale Boleslav jeho chyby trestala. Konečný výsledek je přesto příliš krutý.
Trenér Karel Havlíček k tomuto utkání poznamenal: „Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali o dvě branky, a to ještě Ilizi chytil stoprocentní gól. Začátek nám vůbec nevyšel, patrný byl rozdíl v agresivitě a rychlosti po celý zápas,“ přiznal trenér baníkovců a pokračoval v hodnocení. „Nám určitě chyběla agresivita a ochota jít do soubojů, hráči to odehráli tzv. po špičkách a za stavu 3:0 nám přestaly fungovat snad všechny principy. Neměli jsme na to udělat takový obrat jako s Trenčínem, tento soupeř byl fotbalově někde úplně jinde, byl daleko fotbalovější a důraznější. Zaplať pan Bůh, že jsme ale tuto facku dostali. Jasně jsme viděli rozdíl mezi první a druhou ligou a doufám, že se z toho všichni poučíme,“ dodal k zápasu trenér Havlíček.
Mladá Boleslav - Sokolov 6:1
Branky: 12. Pecka, 18. a 58. (PK) Sylvestre, 51. Dittrich, 62. Poláček, 80. Kalina – 64. Hanzlík. Poločas: 2:0.
FK Mladá Boleslav: Miller (46. Šeda) – Kalina, Procházka, Janíček (65. Rolko), Mach – Nečas (46. Dittrich), Sylvestre (61. Kúdela), Opiela (72. Sedláček), Poláček (65. Mendy) – Papadopulos (46. Táborský), Pecka.
FK Baník Sokolov: Ilizi - Šmerda (59. Duchnič), Jandík, Knakal, Čupr – Salák (64. Hanzlík), Čada, Pilař (84. Kura), Podrazký, Vaněček - Jirouš (84. Habai).