„Čeká nás hodně náročná jarní část, ve které se chceme prát o každý bod. Pokud bychom nad Toužimí vyhráli, byl by to pro nás odrazový můstek,“ zamyslel se chodovský trenér Jiří Vican. Na podzim se oba soupeři rozešli smírem.
„Jsme dobře připraveni,“ hlásí Vican. A aby ne. Jeho tým se chce v soutěži zachránit a to je také jediný cíl, který v Chodově mají. „Chceme soutěž zachránit. Záležet tak bude i na derby s Toužimí, jelikož pokud bude zase remíza, tak to nepomůže ani jednomu týmu,“ dobře ví chodovský trenér.
I proto je tak důležitost pro obě jedenáctky dopředu dána. A aby ne. Toužim i Chodov by rády hrály divizi i v příštím ročníku.
„Bude to derby jako řemen, vždyť půjde o důležité body,“ míní Vican. V chodovském dresu si tak mohou odbýt premiéru i nové akvizice Svůra nebo Mašek. „My jsme pro utkání kompletní,“ vzkazuje soupeři na dálku trenér Spartaku. Výhodu mohou mít jeho svěřenci i v azylu na sokolovské umělce.
„Během zimní přípravy jsme trénovali v Sokolově dvakrát v týdnu, navíc jsme tu odehráli zimní turnaj a další přípravné duely,“ vysvětloval kouč. V zimní přestávce se Toužim utkala s Chodovem o turnajové body. I tento duel skončil nerozhodně 2:2.
„Opravdu si nepřeji, aby skončilo utkání nerozhodně, opravdu by to nepomohlo nám ani Toužimi. Spíše by to oběma týmům uškodilo,“ myslí si Vican.
„Uvidíme až v den utkání, zatím nechceme nic prozrazovat, rozhodne se na hřišti,“ stroze odpověděl toužimský trenér Marek Daněk.
Karlovarské derby začíná v sobotu 14. března ve fotbalovém areálu FK Baník Sokolov, na hřišti s umělým povrchem, od 14.15 hodin.