A není divu. „Já bych pozměnil můj předzápasový úsudek o tom, že se rozhodne o vítězi utkání na hřišti, na to, že bylo už před zápasem rozhodnuto o vítězi derby,“ nebral si servítky toužimský trenér Marek Daněk.
A aby ne. Sudí Jedlička se v utkání prezentoval od úvodního hvizdu nepřesnými výroky. Ty pak odnášeli až příliš okatě hráči Toužimi. „Kdo na utkání byl, tak viděl, kdo ne, tak neuvěří. Pak Jedlička nejen nám zkazil celé sobotní odpoledne,“ zlobil se toužimský lodivod. I když Toužim dorazila k derby v okleštěné sestavě, svým bojovným výkonem určitě nezklamala, více se přeci jen čekalo od Spartaku, ten se herně i střelecky ale trápil. A když poslal Nezval Toužim do vedení, začalo se schylovat k velkému překvapení. Poté však přišel opět na scénu svými obrácenými verdikty hlavní arbitr duelu, který ze zápasu pomalu dělal své galapředstavení. Svými výroky však rozesmál nejednoho diváka, ať už byl z Toužimi, Chodova či odjinud. Spokojenost však po zápase nezavládla ani v táboře chodovských fotbalistů. „Jsem spokojený s body, ale zklamaný z našeho výkonu. Hra byla svázaná nervózní,“ bilancoval trenér Chodova Jiří Vican.
Toužimi chybělo několik hráčů základní sestavy a Chodov toho nedokázal využít. „Soupeř byl nekompletní a my jsme tomu možná podlehli nebo podcenili, že to přijde samo,“ zamyslel se chodovský lodivod. Velmi horko bylo na chodovské střídačce, když šla Toužim do vedení. „Když šel soupeř do vedení, tak na nás padla deka, ale naštěstí se nám podařilo utkání otočit a získat tak tři důležité body,“ oddychl si Vican.