Soupeřem jim bylo osmé mužstvo tabulky, celek FK Ostrov. Po výhře na podzim v Ostrově 5:3, tentokrát oslabení o Provazníka a Kopřivu, kteří zamířili v zimní přestávce do Německa, hráči Baníku neuspěli a svému soupeři vrátili podzimní body.

Utkání přitom baníkovci nezačali špatně a proti mladému týmu z Ostrova byli od počátku aktivnější. Ostrovští se prakticky až v 10. minutě dostali za polovinu hřiště. Domácímu celku se v úvodu podařilo i dopravit míč do sítě svého soupeře, ale po srážce útočícího hráče s brankářem hostí branka nebyla rozhodčím uznána. Postupem času se hra vyrovnávala. I hosté se začali osmělovat k rychlým protiútokům. Dlouho se hrálo bez branek, střelám především z větší vzdálenosti chybělo přesnější zakončení, nebo byli proti oba dobře chytající gólmani. První branku viděli diváci, kteří postupně po skončeném utkání sokolovského Baníku s pražskými Bohemians začali zaplňovat běžecký ovál kolem hřiště, ve 41. minutě. A byli to domácí, kteří šli do vedení. Ze středu hřiště rozehrál akci Král na levou stranu na Kričfalušiho, který vyřadil ze hry hostující obranu přenecháním přihrávky Jelínkovi. Ten si vyběhl zpět na střed a obloučkem nasměroval míč do sítě – 1:0. Domácím však nevydrželo vedení dlouho. Hned po rozehrání ze středového kruhu zahrozil ostrovský Hladík. Jeho bombu vytěsnil mimo tyče Kiss v brance Baníku. Na další střelu Duška po rohovém kopu už ale nedosáhl – 1:1. Nejenže baníkovci přišli během minuty o své vedení, ale za další tři minuty, těsně před koncem první půle, poslal hostující Lorenc z nařízeného pokutového kopu Ostrovské do vedení – 1:2.

Hosty jejich poločasové vedení řádně „nakoplo“ a ve druhém poločase bylo běhavější mladé mužstvo Ostrova lepším týmem na hřišti. V úvodu nastřelil hostující Faktor tyč domácí branky. V 63. minutě po rohovém kopu nastřelil břevno Mahr. Po jeho střele se však dostal k odraženému míči Lorenc a poslal ho zpět, tentokrát již do branky – 1:3. Domácí trenéři poté oživili hru střídáním, ale byli to opět hosté, kteří v 77. minutě z brejku udeřili počtvrté. Dušek poslal míč na Semivana, ten se přes bránící hráče prosadil, a uzavřel tak gólový účet utkání.
Baník Královské Poříčí – FK Ostrov 1:4 (1:2).
Branky: Jelínek – Lorenc 2, Dušek, Semivan. Rozhodčí: Šmat – Balhar, Vokoun.