Na paty ji šlape hlavně nováček Baník Habartov nebo lepšící se tým Drmoulu. Velké boje se však očekávají na druhém pólu tabulky. A aby ne. O setrvání v soutěži budou bojovat nejméně čtyři mužstva. Nejtěžší cesta za záchranou však čeká poslední Hroznětín, který v podzimní části soutěže nastřádal na své konto pouhých šest bodů.
O něco lépe jsou pak na tom Kraslice, které vybojovaly deset bodů, a Nejdek, ten si připsal na svůj účet bodů jedenáct. Zajímavá také bude hodně i druhá krajská I. B třída.
Té vévodí pro změnu rezerva Spartaku Chodov, která bude vstupovat do jarní části se čtyřbodovým náskokem před druhými Žluticemi. Poslední slovo však neřekly ani třetí Bukovany a postup mají na dohled i v Lokti, Bečově či Útvině. Hodně zajímavé však budou boje o záchranu.
A aby ne. V sestupovém pásmu jsou nejvíce namočeni nejen dva karlovarští zástupci Sedlec a Pila, ale také dvě mužstva z Chebska, Vojtanov a Teplá. Tu čeká pořádně nabité jaro, jelikož fotbalisté Teplé mají před startem druhé části soutěže na svém kontě pouhých devět bodů.