Baník Královské Poříčí (3. místo) – Jiskra AŠ (12. místo) – sobota v 15.00 hodin.
Fotbalisté Královského Poříčí v posledním kole sice prohráli s vysoce favorizovanou juniorkou sokolovského Baníku 0:3, ale trenér Milan Gabrle mohl být přesto vcelku spokojen. „Určitě jsem spokojen s obrannou hrou, kdybychom takhle kvalitně hráli vzadu v každém utkání, s málokým bychom prohráli,“ mohl chválit své svěřence trenér Gabrle. Méně spokojen již mohl být s hrou dopředu. „Tam jsme si prakticky nevytvořili žádnou šanci,“ uznal trenér Baníku z Královského Poříčí. Celkově ale může být spokojen. Před utkáním se v Poříčí obávali debaklu, který předtím utrpělo na stejném hřišti sokolovského „béčka“ Nové Sedlo, to se nakonec nestalo.
Teď čeká královskopoříčský Baník první utkání jara na domácím stadionu. V sobotu přivítá celek Aše. Na podzim v Aši baníkovci vyhráli 3:1. Potvrdit mohou své vítězství i doma a poprvé na jaře bodovat. „Chceme vyhrát, i když nevíme, jestli se kvůli terénu vůbec bude hrát,“ říká trenér domácích Gabrle. Ten se však bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného Rajchrta. Chybět budou i Hung a Král. Nejistý je i start Prchala. „Bude to těžký zápas, Aš hraje tvrdě, navíc je dole a potřebuje každý bod. Soupeři navíc může vyhovovat těžký terén, kdy se zřejmě bude snažit bránit, a my budeme muset hrát,“ přemítá před zápasem Milan Gabrle.

FK Union Cheb (5.) – SK Dolní Rychnov (14.) – sobota v 10.15 hodin. Na stadion chebské Lokomotivy, trávník kde hrála Rudá hvězda a později Union své prvoligové zápasy, zamíří fotbalisté z Dolního Rychnova. Ti v prvních kolech dvakrát remizovali. V posledním zápase na domácím hřišti s karlovarskou Lokomotivou. „S bodem samozřejmě spokojen nejsem, protože jsme chtěli vyhrát, ale pokud se podívám na zápas takovým tím sportovním okem, tak musím říct, že remíza byla spravedlivá. V prvním poločase jsme měli za stavu 0:0 dvě vyložené šance, které jsme neproměnili. Na konci jsme se po dorážce ujali vedení. Ve druhém poločase nás Karlovy Vary trošku přimáčkly a podařilo se jim také vyrovnat. Chtěli jsme na soupeře od začátku, jak se říká, vlítnout, ale hráči byli trošku nervózní, takže tahle taktika nám úplně nevyšla. Podepsal se na tom i terén, který také nebyl bůh ví jaký,“ řekl k utkání domácí trenér Macele.
Teď čeká Rychnovské chebský Union, který si na podzim odvezl z Dolního Rychnova všechny body po výhře 2:0. V prvním jarním kole ale neuspěl na hřišti ve Františkových Lázních, kde působil bezzubě. „Nemáme co ztratit, je to otřepaná fráze, ale vystihuje naši situaci,“ říká před utkáním lodivod Dolního Rychnova Marián Macele. A odhodlaně pokračuje. „Určitě tam ale nejedeme prohrát, minimálně bod si chceme přivézt. Budeme se snažit překvapit. Soupeř momentálně také není v optimálním rozpoložení.“

Viktoria Mariánské Lázně (2.) – FK Baník Sokolov B (1.) – sobota 15.00 hodin. Utkání kola bude k vidění v Mariánských Lázních, kde se utká druhý s prvním celkem tabulky. Na podzim viktoriáni v Sokolově prohráli 5:0.

Lokomotiva Karlovy Vary (11.) – Baník Vintířov (4.) – sobota 15.00 hodin. Na podzim byli úspěšnější Vintířovští, kteří v domácím prostředí vyhráli 2:1. Navíc se jim na jaře zatím daří. Ve dvou utkáních si připsali šest bodů a impozantní skóre 8:2. Trenér Jaroslav Maršík tak mohl být spokojen. „Myslím, že jsme v utkání byli celkově lepší. Měli jsme více šancí, řadu jsme jich ještě neproměnili. Využili jsme také menšího hřiště, když dva góly padly po dlouhých autech až do vápna,“ zhodnotil trenér Vintířova zápas. Úspěšný start do soutěže tradičně nepřeceňuje. „Je to dobrý vstup do sezóny, ale zase to nechci přeceňovat. Můžeme dvakrát prohrát a situace bude jiná. V naší hře je ještě hodně chyb, ale dvě výhry jsou samozřejmě příjemnou psychickou vzpruhou. Přestože máme problémy s úzkým kádrem, jsem rád, že to takhle kluci pojali a zúročuje se tvrdá příprava,“ dodává trenér Maršík, který opět očekává těžký zápas. „Lokáda má ze dvou zápasů bod, takže bude chtít v nelehké situaci vyhrát, ale vyhrát budeme chtít i my,“ dokončuje vintířovský trenér své předzápasové úvahy. Baníkovci se připravovali na utkání na svém, i když zasněženém hřišti. Nakonec se však zápas uskuteční na umělé trávě v Drahovicích.