Samotné utkání nezačalo pro Sokolovské vůbec dobře, když ihned po rozehrávce od lajny zacentroval Staš, do vápna Baníku se mezi beky vřítil Milosavljev a z hranice penalty obstřelil domácího brankáře Iliziho.
Karvinští fotbalisté pak i nadále pokračovali ve velmi aktivní hře a v 6. minutě po centru aktivního Milosavljeva nastřelil Mišinský hlavou břevno. Sokolov zahrozil až v 11. minutě, po nebezpečném centru Jirouše musela obrana Karviné odvrátit na roh. Ten zahrál Podrazký na hlavu Jirouše, ale ten ve slibné pozici zamířil pouze vedle.
Ve 24. minutě se pak dostal do další dobré příležitosti sokolovský Vaněček, na poslední chvíli však zasáhla obrana Karviné. A tak opět udeřili gólově hosté. Po kombinační akci se chytře patičkou uvolnil Slončík, lobem přehodil Iliziho a míč dotlačil do brány Mišinský. Baník se dočkal snížení v závěru prvního poločasu, ve 38. minutě. U brankové čáry vybojoval míč Duchnič, centr Hanzlíka pak prošel až na Vaněčka, který ´uklidil´ míč k tyči. Chvilku před poločasem se do velkého sóla pustil sokolovský Jirouš, který pronikl až do vápna hostů, ale jeho střela letěla mimo. V nastaveném čase první půle měl ještě velkou příležitost baníkovec Salák, po rohovém kopu však zcela sám na malém vápně netrefil míč ideálně.
Po změně stran se hrálo velice bojovné utkání, které se odehrávalo zejména ve středu hřiště. Na další gólový moment se tedy čekalo až do 74. minuty, kdy rozehraný rohový kop poslal do vápna Podrazký a hlavičkující Jirouš zařídil svým dvanáctým gólem v sezoně vyrovnání. Baník však poté utkání dohrával o desíti, když se během několika minut vykartoval Podrazký. I přesto si baníkovci vypracovali závěrečný tlak a soupeře zamáčkli na jeho polovinu. Velkou možnost měl v 85. minutě po rohu Pilaře hlavičkující Jandík, míč však proletěl kolem šibenice branky Karviné. Utkání se sice dohrávalo za převahy hráčů v zelenočerném, ale branka už nepadla a bojovné utkání na těžkém terénu skončilo zaslouženou remízou.
„Za stavu 2:0, což se mi stalo v Sokolově už podruhé, jsem moc rád, že jsme uhráli remízu, která je pro oba mančafty zasloužená. My byli lepší herně, domácí ale hrozili nebezpečnými standardkami. My se pohybujeme v pásmu sestupu, proto jsem za bod, který nám pomůže, rád. Nyní máme dvě další těžká utkání a věřím, že to v Karviné zvládneme,“ bilancoval karvinský trenér Leoš Kalvoda.
Na stejné vlně byl naladěn i sokolovský trenér. „Nevím, jestli byla remíza zasloužená. Musím ale bod brát, protože jsme prohrávali po dvou hrubých chybách. Podařilo se nám ale vyrovnat a i po vyloučení Podrazkého jsme v deseti sahali po třech bodech, jelikož měl v závěru Jandík obrovskou šanci hlavou na 3:2. Naši hráči bojovali, zápas odjezdili, jenže jsme dotahovali dvoubrankovou ztrátu, což nás limitovalo,“ vysvětloval trenér Baníku Karel Havlíček. ⋌(das)
Sokolov – Karviná 2:2
Branky: 38. Vaněček, 74. Jirouš - 1. Milosavljev, 26. Mišinský. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Benedikt – Filípek, Novák. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (79. Podrazký). Diváci: 1420.
FK Baník Sokolov: Ilizi – Podrazký, Knakal, Jandík, Čupr – Vaněček (90. Habai), Salák (67. Kura), Šmerda (60. Pilař), Hanzlík – Jirouš, Duchnič.
Karviná: Kučera – Jursa, Čeman, Buryán, Staš – Milosavljev (75. Tchami), Slončík, Dittrich, Ficek (63. Sourada) – Opic, Mišinský (90. Diviš).