BANÍK KR. POŘÍČÍ 5 - FC FR. LÁZNĚ 0
poločas 2:0

Dobrou střeleckou formou se blýskl Daniel Dufek, který otevřel skóre utkání již v 9. minutě a celkově se do sítě soupeře trefil třikrát.
Gólový účet zápasu otevřela tato zimní posila baníkovců hlavičkou pod břevno po centru Monharta, 1:0. Krátce nato se na hranici velkého vápna dobrou kličkou uvolnil mladý Tomáš Reitmeier, věkem ještě dorostenec, jeho dobrá rána ale mířila těsně vedle. Odpovědí byl skvělý průnik hostujícího Iterského až do pokutového území domácích, z ostrého úhlu však vypálil jen do boční sítě.
Utkání nemohlo nabrat potřebné tempo a nejvyšší krajské soutěži odpovídající kvalitu. Po půlhodině hry však přišel další z dobrých momentů zápasu. To Hanzlíček dlouhým centrem oslovil Reitmeiera a jeho vydařená hlavička z prostoru penaltové značky zapadla do branky, 2:0.
Při útočné akci téhož hráče domácích si hosté při obranném odkopu nastřelili břevno vlastní branky.
Brzy nato měli dobrou střeleckou příležitost D. Dufek na jedné a Kříž na druhé straně hřiště, oba však pálili jen do brankáře.
Po hodině hry si na dlouhý nákop naběhl Dufek, přehodil si stopera a ranou k tyči zvýšil na 3:0. O chvíli později se po dobrém centru Monharta zjevil v dobré šanci Maxa, ale hlavičkou v pádu zamířil vedle. Pak se tentýž Maxa blýskl dobrou křídelní akcí zleva, přihrál proti noze Reitmeierovi, jeho přízemní střela však mířila vedle.
Na opačné straně se dobrým přímým kopem prezentoval kapitán hostí Jan Větrovec, ale Dvořák jeho ránu kryl, stejně jako o chvíli později střelu Iterského po jeho vydařeném brejku. Brankář Dvořák pak krátce nato, při otálení obrany domácích, vytáhl z arzenálu svých skvělých zákroků další parádní kousek, když zachytil míč až těsně před brankovou čárou.
Poté už zase udeřili domácí baníkovci. Nejdříve při nezištné spolupráci Dufků oslovil Dan svého jmenovce Miloše, který z jasné gólovky nezaváhal a v 82. minutě utkání pohodlně zvýšil na 4:0.
Pět minut před závěrečným hvizdem vybídl Hanzlíček dlouhým míčem do brejku rozběhnutého Dana Dufka a ten zkušeně hlavičkou přes vyběhnuvšího brankáře završil skóre na konečných 5:0.
Teprve poté, až v samotném závěru, poslal kouč hostí mezi tyče brankářskou jedničku Františkových Lázní, zkušeného Vachůna, který „zlobí“ a nechodí trénovat. O své místo v brance tak tento ostřílený, ale přes zimu velmi nedisciplinovaný gólman musí teď v úvodu jara znovu zabojovat.

Branky: 9., 60. a 85. Dan Dufek, 34. Tomáš Reitmeier, 82. Miloš Dufek.
Rozhodčí: Balhar – Šmat, Melničuk. ŽK 2:2. Diváci: 60.
Královské Poříčí: Dvořák – Hanzlíček, Monhart, Prchal, Hung – Maxa, J. Jelínek, M. Dufek, R. Jelínek – Reitmeier, D. Dufek. Střídali: Zja, Verner, Šimek. Trenéři: Miroslav Buják, Milan Gabrle.
Františkovy Lázně: Duc The Nguyen – Eisenreich, Karafiát, M. Větrovec, Král – Bastl, Hibler, Országh, J. Větrovec – Iterský, Kříž. Střídali: Glazer, Stieranka, Vachůn. Trenér: Milan Kolouch.

Ohlasy trenérů
„V průběhu zimy jsme měli hrozně špatnou morálku. Hráči nechodili na tréninky, a přípravu na jaro tak šidili a hrubě podcenili. Na našich jarních výkonech, ale i výsledcích je to teď znát. Nemůžeme se chytit a udělat pořádný zápas. Vždy nám někdo chybí,“ pronesl zklamaně už před začátkem zápasu trenér hostí Milan Kolouch, někdejší prvoligový hráč Chebu. „Ještě že máme nahráno z podzimu, jinak bychom teď měli hodně krušné jaro. Přes to všechno však věřím, že ještě nějaké jarní body uděláme a soutěž bez zbytečných sestupových starostí řádně dokončíme.“
Přístupem mnoha dnešních mladých hráčů k fotbalu je tento bývalý prvoligový fotbalista RH a Unionu Cheb pořádně zklamaný. Celá řada mladých lidí ke sportu už tolik jako dříve netíhne. Kluby pak nemají z čeho vybírat. Prakticky stejné je to i v Poříčí. „Ani nám nechodí hráči k tréninkům a mnohdy ani k zápasům,“ lamentuje nad nedobrou situací Miroslav Buják, jeden z dvojice trenérů Královského Poříčí. A jeho kolega Milan „Lato“ Gabrle ho doplňuje: „Zimní přípravu jsme si za nemalé náklady zajistili v Sokolově na umělém trávníku Baníku. Ani na tyhle zápasy zimního turnaje na kvalitním terénu jsme se však nescházeli v odpovídajícím počtu. Sám už nevím, jak mladé hráče k fotbalu přitáhnout.“
Další utkání sehrají fotbalisté Baníku až 25. dubna, kdy přivítají Dolní Rychnov.