V úvodu se však obě mužstva prezentovala opatrnou hrou, jelikož ani jedno nechtělo udělat chybu. Tu však udělal ve 13. minutě domácí obránce Heřman, který si nerozuměl se svým gólmanem Veverkou a hostující Pavel Průcha je za to brankově vytrestal. Jenže do konce prvního poločasu stihly Citice obrátit ukazatel skóre ve svůj prospěch.
Nejdříve vyrovnal v 19. minutě po rohovém kopu Peřiny hlavou Moule, a ve 33. minutě strhl misky vah na stranu domácích po tečované střele z kopaček Peřiny citický snajpr Dobřemysl.
„My jsme chtěli vstoupit do utkání ze zajištěné obrany, po zaváhání stopera Heřmana, jsme však museli hru více otevřít. Chtěli jsme pak brzy vyrovnat, což se nám naštěstí povedlo a navíc jsme do poločasu přidali vedoucí branku. Za morálku v této pasáži musím hráče pochválit, jelikož to byl asi zlomový moment derby,“ liboval si citický trenér Václav Medřický.
Po změně stran chtěli hráči Olympie co nejdříve vyrovnat, ale to se jim nepovedlo. Ba naopak. V 58. minutě je potrestal po zaváhání v rozehrávce třetí brankou David Peřina. Poté si domácí vytvořili ještě několik gólových příležitostí, ale stejně jako soupeř je nedokázali brankově využít.
„Utkání se hrálo na malém a hrbolatém hřišti v Citicích, které nám značně komplikovalo naši kombinační hru. K té jsme se prakticky vůbec nedostali. Fotbal se hrát nedal, a tak se pouze bojovalo,“ vysvětloval své poznatky po utkání březovský trenér Miroslav Kopal.
„Máme po prvních třech jarních kolech plný počet bodů, ale zůstáváme nohama na zemi, cíl je pro nás pořád stejný jako na začátku sezony, tj. umístění do pátého místa. Při vyrovnanosti tabulky se o jeho splnění budeme muset prát do posledních kol,“ vysvětloval Medřický.
Citice – Březová 3:1
Branky: Moule, Peřina, Dobřemysl – Průcha. Poločas: 2:1. Diváci: 200.
Sokol Citice: Veverka – Bufka, Heřman, Sinkule (73. Horník), Kuželka – Burda, Moule, Peřina (68. Šíp), Bardon – Dobřemysl, Sopr (87. Štika).
Ol. Březová: Z. Zeman – Borák, P. Neuman, R. Neuman (15. P. Walter), V. Zeman – Macek (75. Coufal), Machálek, Büchner (60. M. Walter), Brabenec – Průcha, Lelek.