Sokolov, který se probudil v uplynulém týdnu z fotbalové letargie, ukázal svou pravou fotbalovou tvář, když poslední Fulnek smetl v domácím prostředí nejen čtyřmi góly, ale hlavně týmovým duchem. Navíc druhé čisté konto si připsal sokolovský brankář Luboš Ilizi, který také svým zákrokem v úvodu utkání, když zneškodnil ´tutovku´ hostujícímu Krásovi, nasměroval baníkovce k premiérové výhře v jarní části druholigové soutěže.
„Určitě to byl týmový duch, v utkání bylo vidět nasazení, bojovnost a vůle prolomit naši neúspěšnou sérii a to se povedlo,“ ohlédl se za první jarní výhrou baníkovců trenér Stanislav Purkart.
Ve třiadvacátém kole druhé ligy tak mohou soupeři z Ústí nad Labem vrátit podzimní prohru.
„Ústí má velmi dobrý tým, proložený zkušenými hráči, ať už jde o Škodu, Zachariáše nebo útočné duo Nádeníček, Pilík. Ale pozor, Ústí může kohokoliv porazit, ale také s kýmkoliv prohrát,“ vysvětloval Purkart. O síle Ústí svědčí i nerozhodný výsledek 1:1 na půdě pražské Dukly. Navíc baníkovce trápí od jarního vstupu mizerná obranná hra.
„V předešlých utkáních jsme dostávali hodně branek, proto jsme se na to v tréninku zaměřili. Vcelku se nám to dařilo, takže bychom to rádi přenesli i do utkání,“ přeje si Purkart. A ví, o čem mluví. Jedenáct inkasovaných branek v šesti duelech je na druhou ligu až moc.
„Jsme připraveni a nažhaveni. Chceme navázat na výkon z domácího prostředí, ve kterém jsme týmovým duchem porazili Fulnek, to znamená hrát ze zabezpečené obrany a využít rychlé protiútoky. Určitě chceme v Ústí bodovat, navíc všichni hráči by měli být k dispozici,“ vzkazuje na dálku soupeři Purkart. Menší zdravotní problémy má pouze záložník Javorský, ale ten by se dnes měl zapojit zpět do tréninkového procesu.
Druholigové utkání načne svou kapitolu v neděli 19. dubna od 17.00 hodin na stadionu FK Ústí nad Labem.