Po domácí výhře nad Fulnekem dosáhli na tříbodovou radost i na půdě Ústí nad Labem, které porazili nejtěsnějším výsledkem 1:0. Baníkovci tak opět stoprocentně zúročili danou taktiku. Jakou? Podat zodpovědný výkon založený na stoprocentní koncentraci a organizaci hry, zejména pak v obranné činnosti, dále pak využít brejkovou či standardní situaci. To splnil na sto procent již v 18. minutě Šmerda.

„Byl to dobrý důraz po standardní situaci v šestnáctce domácích, který zužitkoval v branku Šmerda,“ liboval si sokolovský trenér Stanislav Purkart. A měl proč. Baníkovci v jarní části druhé ligy bodově strádali. Teď si však během dvou kol připsali na své konto důležitých šest bodů. „Vyhráli jsme šťastným gólem, ale i takovéto platí,“ je si vědom kouč Baníku.

Jenže vítězství se nerodilo lehce. „Prvních patnáct minut jsme si zvykali na šířkové přihrávky soupeře, ale poté se vše ustálilo. Navíc jsme vstřelili branku a uklidnili se,“ ohlédl se za vstupem do utkání s Ústím Purkart. I když si domácí vytvořili optickou převahu, brankově ji nedokázali vyjádřit. „Myslím si, že i když mělo Ústí mírnou převahu, která končila pouze před naší šestnáctkou, tak jsme zaslouženě vyhráli,“ narážel Purkart na týmový výkon, který i v duelu s Fulnekem slavil tříbodový zisk.

„My jsme soupeře nepustili do vážnější šance. Naopak jsme si vytvořili dva tři brejky, ale asi jsme je měli řešit jinak. Jinak hráči předvedli opět kolektivní výkon. Určitě si sáhli na dno svých sil,“ míní sokolovský lodivod.