To poslední, šestibrankové na stadionu na Růžovém Vrchu, kde mají hlavní tábor fotbalisté karlovarské Lokomotivy.
Baníkovci se sice ujali vedení, když si ve 14. minutě srovnal přesně mířidla kapitán Prchal, ale to bylo vše, co v prvním poločase předvedli.

„Do utkání jsme nevstoupili tak, jak jsme si řekli. Chyběla bojovnost, agresivita, jednoduchost a ochota sprintovat, což se na naší hře projevilo na hubeném skóre prvního poločasu,“ popsal první pětačtyřicetiminutovku sokolovský trenér Tomáš Provazník. Až po změně stran hráči Sokolova ukázali, proč kralují krajské tabulce. Na branku Lokomotivy se valil jeden útok za druhým, a domácí mohli děkovat fotbalové štěstěně, že baníkovci neproměnili vše, co si během druhého poločasu vypracovali.

„Do druhého poločasu se náš výkon změnil. Pohybem, agresivitou, jednoduchou hrou a snahou kombinovat přes křídelní prostory se nám podařilo vstřelit pět branek,“ liboval si Provazník.

A aby ne. Jeho tým ve druhé půli na hřišti dominoval a fotbalový fanoušek si tak přišel na kvalitní podívanou, okořeněnou pěti góly. O druhý gól Baníku se postaral po zpětné přihrávce Vašaty Kratochvíl. Třetí branku vstřelil opět po ideální příhře Vašaty sokolovský Komberec. Pak pro domácí přišel doslova fotbalový šok.
Důvod?

Ihned po rozehrávce Lokomotivy se zmocnil balonu Komberec a míč tak prosvištěl počtvrté do branky karlovarského mužstva. Pátou branku dal o chvíli později Vůjtěch, který usměrnil rohový kop Prchala na zadní tyč, a účet utkání uzavřel v samém závěru střídající Andrš, který obešel středem hřiště domácí obránce, položil si na zem i brankáře Lokomotivy a pohodlně zavěsil.
„Chtěli jsme utkání rozhodnout už v prvním poločase, což se nám, bohužel, nepodařilo. Až ve druhém poločase hráči splnili to, co jsem od nich očekával,“ vysvětloval Provazník.