V závěru první půle hosté neproměnili penaltu a krátce nato jim byl vyloučen Sekáč, takže dohrávali o deseti hráčích. V úvodu druhé části hry pak dali domácí čtyři góly v rychlém sledu za sebou, a rozhodli tak o své výhře. Stejně jako minule Frantovkám uštědřili baníkovci „bůra“ i v okresním derby utkání Dolnímu Rychnovu.

Baník Kr. Poříčí - SK Dolní Rychnov 5:1
poločas 1:0

Než pohodový zápas nabral potřebné tempo, na hřišti se toho moc fotbalového neudálo.
Na propagační střelu domácího Miloše Dufka, kterou Krhounek bez problémů chytil, odpověděl rychnovský Křenek ranou těsně vedle. Dobrou střelu Jardy Šimků mířící do vinglu vyrazil domácí brankář Dvořák na roh.

Ve 21. minutě si hosté vytvořili gólovky, když dobrou střelu Křenka Dvořák vyrazil jen ke Kalabzovi, ale ten z dobré pozice přestřelil.
Ve 25. šli domácí do vedení. To Monhart lišácky kopnutým přímákem pod břevno nachytal brankáře, který přes sluneční svit pořádně neviděl, a otevřel tak skóre utkání, 1:0. Chvíli nato měl gólovou šanci poříčský Hanzlíček, ale ranou podél celé brány vedle minul. Pak už přišly rozhodující chvíle zápasu.

Za ruku v domácím vápně ve 41. minutě byla nařízena penalta, ale Dvořák ji Cigánikovi chytil. Krátce nato byl za zbytečný faul u lajny vyloučen naopak Sekáč, a hosté byli nuceni dohrávat utkání o deseti.

Úvod druhé půle vyšel lépe hostím. Střelu Vogla z gólovky Dvořák vyrazil na roh, z něhož už udeřilo. Po Bulíčkově rohovém kopu se odrazil míč ke Křenkovi, který ranou k tyči srovnal v 54. minutě na 1:1.
Minutu nato unikl po pravé straně domácí Miloš Dufek. Přihrál Danu Dufkovi, který z ofsajdové hrany, a možná i těsně za ní, pohodlně skóroval na 2:1.
Po hodině hry zacentroval do vápna Hanzlíček, obrana hostí byla důrazem domácích doslova rozhozena a Miloš Dufek zvýšil zblízka na 3:1.
Krátce nato rychnovský gólman Krhounek vychytal Maxu a dorážka Reitmeiera mířila nad. Další šanci měl po centru Monharta Prchal, jeho hlavičku však Krhounek vyrazil na roh, stejně jako další hlavičkový pokus Miloše Dufka.

V 67. přišel pěkný fotbalový moment, který zakončil Prchal střelou o břevno do sítě, 4:1. Brankostroj Baníku pokračoval a po akci Maxy dorazil hosty zblízka Daniel Dufek na konečných 5:1. Tentýž hráč pak po akci a centru Reitmeiera nastřelil po pěkném centru břevno.
V závěru ještě pálil zdálky rychnovský Bulíček, ale Dvořák kryl a na opačné straně po akci Hanzlíčka a centru Reismüllera hlavičkoval Dan Dufek, ale Krhounek míč chytil. O vítězství ve druhé půli lepších domácích nebylo sebemenších pochyb.

„Naši hráči nic nepodcenili. Nesehráli jsme sice nijak oslnivý zápas, ale dávali jsme góly a to rozhodlo,“ řekl po zápase trenér Baníku Míra Buják, jehož svěřenci hráli ve druhém poločase v početní přesile.
„Zlomových okamžiků naší vysoké porážky bylo víc,“ podotkl k neúspěchu trenér hostí Marián Mecele. „Neproměnili jsme penaltu a po vyloučení jsme dohrávali o deseti. Po sporném druhém a problematickém třetím gólu jsme už odpadli a soupeř přidal další dva. Prohra je to krutá, ale jedeme dál. Musíme bodovat v dalších zápasech,“ zakončil Mecele své hodnocení zápasu.

Branky: 25. Monhart, 55. a 70. Dan Dufek, 61. Miloš Dufek, 67. Prchal – 54. Křenek.
Baník Královské Poříčí: V. Dvořák – Dubaj, Monhart, Prchal, Hung – Hanzlíček, M. Dufek, Kričfaluši, R. Jelínek – D. Dufek, Maxa. Střídali: Reitmeier, Jankovský, Reis – müller. Trenéři: Miroslav Buják a Milan Gabrle.
SK Dolní Rychnov: Krhounek – Kraus, Dostál, Cigánik, Truhlář – Šimků, Bulíček, Kalabza (46. Stejskal), Sekáč – Vogl, Křenek. Trenér: Marián Mecele.
Rozhodčí: Kučka – Melničuk, Svatík. Delegát Zdvihal.
ČK: 43. Sekáč. Diváci: 80.