Fotbalový los jim postavil v sobotu do cesty aktuálně třinácté mužstvo druholigové tabulky 1. FC Slovácko. To naposledy vybojovalo nerozhodný výsledek 1:1 v utkání s rezervou pražské Sparty. „Slovácko je těžký soupeř, který se prezentuje technickou, dobře organizovanou hrou,“ upozorňoval Purkart. Navíc utkání se odehraje pro baníkovce netradičně od 19.00 hodin. „Pro nás to bude nezvyk, ale my se tomu přes týden přizpůsobili a nemělo by nás to zaskočit,“ zamyslel se Purkart. Cíl tedy mají v Sokolově jasný. Získat na Slovácku nejméně bod.

„Pokusíme se vybojovat ztracené body, o které jsme přišli v utkání s Hradcem. Pokud by Slovácko prodloužilo i s námi svou remízovou sérii, bylo by to velmi dobré,“ přeje si sokolovský trenér. Ten bude mít k dispozici kompletní kádr.
„Oproti utkání s Hradcem budou v sestavě nějaké změny,“ podotkl kouč. Baník by rád navázal na týmovou hru z utkání s Ústím nad Labem či Fulnekem. „Na utkání se Slováckem chodí hodně fanoušků, kteří umí vytvořit pořádnou fotbalovou atmosféru, čímž mohou vyburcovat k co nejlepšímu výkonu i nás,“ je si vědom Stanislav Purkart.