Třináctý celek tabulky Dolní Rychnov přivítal na svém hřišti poslední mužstvo tabulky TJ Jáchymov. Oba soupeře dělil v tabulce pouhý bod a rovněž jediný bod dělil domácí od dalšího, zřejmě sestupového čtrnáctého místa, na kterém se nacházelo mužstvo Nového Sedla. Domácí Dolní Rychnov tak mohl v případě výhry odskočit od sestupových míst, nebo se naopak v případě porážky ponořit až na samé dno tabulky.

Ani jeden z těchto scénářů se nenaplnil. Soupeři se nakonec rozešli smírně a dál je dělí jediný bod. Fotbaloví příznivci tak budou dál sledovat zajímavou sestupovou hádanku. Nepříjemností pro Dolnorychnovské je překvapivá výhra Nového Sedla na hřišti Aše, díky níž Baník Union přepustil předposlední příčku v tabulce právě Dolnímu Rychnovu.

SK DOLNÍ RYCHNOV 0
TJ JÁCHYMOV 0

Důležitosti utkání odpovídala předváděná hra. Oba soupeři se snažili pozorně bránit. V prvním poločase měli převahu domácí fotbalisté, jejichž pohyb a kombinace před velkým vápnem soupeře dělaly hostům problémy. Ke gólovému zásahu chyběla Dolnorychnovským přesnější koncovka a někdy také troška fotbalového štěstí.

Do vedení mohli jít již v 5. minutě, ale Křenek svou střelou orazítkoval pouze tyč hostující branky. Ve 23. minutě odvraceli hosté po střele Bulíčka míč z brankové čáry, když dobrou práci předtím odvedl Sekáč, který zatáhl míč po pravé straně až k brankové čáře a naservíroval ho do vápna. Vzápětí se v další gólovce ocitl znovu Křenek, ale tváří v tvář napálil míč pouze do jáchymovského gólmana. Hosté se snažili o rychlé protiútoky, ale jejich akce končily většinou před velkým vápnem domácích, anebo střelami mimo domácí branku. Jedinou vážnější šanci Jáchymova tak v závěru poločasu zaznamenal Melichar, který zakroutil svou dalekonosnou střelu přesně pod břevno domácí branky, ale Krhounek vytěsnil míč nad horní tyč.

Druhý poločas přinesl již vyrovnanější průběh a s přibývajícími minutami na hrací plochu i značnou nervozitu. Diváci viděli bojovný fotbal s minimem šancí. Přesto oba soupeři mohli rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Hosté v polovině poločasu předvedli rychlý protiútok a míč musel zastavovat po střele Hellmicha domácí gólman Krhounek až na brankové čáře. V další šanci Jáchymovští nastřelili ještě břevno domácí branky.
Závěrečné slovo mohli mít nakonec domácí. Několik vteřin před závěrečným hvizdem se ocitl po několika minutách na hřišti v obrovské příležitosti střídající Evžen Klemm, ale po závaru v pokutovém území poslal míč pouze do břevna hostující branky.

Rozhodčí: Henych – Balhar, Šmat, DS Gendráč. ŽK: 1:2. Diváci: 100.
D. Rychnov: Krhounek – Kraus, Dostál, Cigánik, Šimků – Sekáč (90. Sedláček), Kalabza, Bulíček, Štáhlovský – Moravec, Křenek (85. Klemm). Trenér: Marián Mecele.