To se jim nakonec nepodařilo a ze svého trávníku odešli poraženi, když ve třetím utkání v řadě nedokázali vstřelit branku. Vyhráno v záchranářských pracích nemají díky překvapivé výhře posledního Jáchymova v Královském Poříčí a Aše nad Mariánskými Lázněmi ani fotbalisté z Nového Sedla.

SK DOLNÍ RYCHNOV - BU NOVÉ SEDLO 0:2
poločas 0:2

Jak sliboval před utkáním rychnovský trenér Marián Macele, domácí se od úvodu snažili hrát aktivně. Vzrušení přinesla 11. minuta. Po Kalabzově hlavičce novosedelský brankář Kiss neudržel míč ve svých rukavicích, ale domácímu Křenkovi se nepodařilo poskakující míč zasáhnout. Hosté postupně vyrovnali hru, hráli dobře takticky a aktivně po celém hřišti. Snažili se obsazovat domácí hráče a nedávat jim tak prostor pro hru, pokud měli míč, pak přecházeli do rychlých protiútoků.

Tato hra jim nakonec přinesla ovoce. Již ve 14. minutě zahrozil z takového protiútoku Burda a poslal míč sice do protipohybu domácího gólmana Krhounka, ale také těsně mimo branku. Další příležitost hostujícího výběru přišla o chvíli později. Odražený míč po přímém kopu domácích zachytil Machulka, s míčem prošel středem hřiště, nakonec ho posunul na levou stranu Burdovi, ale tomu míč utekl. Ve 25. minutě již byli Novosedelští úspěšnější. Souhru před velkým vápnem zakončil Ševc přihrávkou na osamoceného R. Müllera, který svou střelou o tyč poslal Baník do vedení – 0:1.

Domácí nejenže inkasovali, ale také přišli o zraněného Křenka, kterého nahradil Szako.
Hosté byli po vstřelené brance dál při chuti. Ve 32. minutě znovu Burda v pádu těsně minul domácí branku, pokus Štěpána, který si seběhl k levé tyči, vytěsnil Krhounek na roh. Ve 42. minutě přišel další gólový úder. Domácí zahrávali přímý kop, hosté míč odvrátili k postranní čáře na polovinu hřiště. Vracejícího se Šimků ale obral o míč důrazný Burda a své sólo až před branku Rychnova zakončil střelou do domácí sítě – 0:2.

Do druhého poločasu domácí posílili ofenzívu o Sedláčka a Sekáče. Prvních deset minut byli opět aktivnější, ale paradoxně znovu zahrozili hosté. Jejich první akci zastavil až v pokutovém území ofsajd, ve druhém případě střela Burdy byla zblokována mimo tyče. Zbytek druhého poločasu přinesl jednotný scénář. Domácí se tlačili do útoku ve snaze o vyrovnání. Vytvořili si územní převahu, téměř výlučně se hrálo na polovině hostů, ale z množství standardních situací, ať již rohů, nebo přímých kopů, gólově branku Nového Sedla neohrozili. Jedinou vážnější situaci přinesla 75. minuta, kdy Kalabzova hlavička zamířila těsně nad branku hostí. Naopak v další gólové příležitosti se ocitl po srážce dvou domácích hráčů na hranici velkého vápna hostující Nerad, ale svou šanci spálil. Domácím nepomohlo ani závěrečných sedm minut v početní převaze, když pod sprchy putoval po druhé žluté kartě novosedelský Ševc.

V dalším kole se představí Dolní Rychnov na hřišti sokolovské juniorky, Nové Sedlo přivítá v dalším derby utkání Vintířov.

Branky: 25. R. Müller, 42. Burda. Rozhodčí: Štěrba M., Bušek, Fraško. Diváci: 120.
SK Dolní Rychnov: Krhounek – Cigánik (45. Sedláček), Bulíček (45. Sekáč), Klabza, Vogl, Šimků, Moravec, Šťáhlavský, Dostál, Kraus, Křenek (28. Szako). Trenér: Mecele.
BU Nové Sedlo: Kiss – Štěpán (75. Planěk), Kubelka, Binias, R. Müller (89. M. Müller, Karásek, Machulka, Ševc, Nerad, Gvizd, Burda (82. Kovařík).