Zejména v prvním poločase se hrál kvalitní fotbal. Domácí se v něm během jedné minuty, po brankových zásazích Klemery a Prokopa na přelomu 12. a 13. minuty, ujali dvoubrankového vedení. Hosté po obdržených brankách převzali iniciativu. Zkorigovat stav utkání mohli v 17. minutě, ale těžkou střelu Lojína vynikajícím zákrokem vytěsnil mimo tyče domácí gólman Zahrádka. Střelu Sochora ve 29. minutě pro změnu zastavilo břevno domácí branky. Aktivní hosté se dočkali čtyři minuty po přestávce, kdy Sochor hlavou snížil na 2:1, a dál se tlačili dopředu. V 67. minutě ale Klemera rovněž hlavou vrátil Baníku dvoubrankové vedení.

O chvíli později putoval po druhé žluté kartě pod sprchy vintířovský Tráva, přesto domácí přidali v 84. minutě Myslivcem další branku – 4:1. Po rozehrání míče ze středového kruhu ale hosté nejprve snížili znovu Sochorem, dvě minuty nato přidal další branku Staré Role Stýblo – 4:3. V poslední minutě ukončil myšlenky hostů na bodový zisk v utkání domácí kapitán Klemera, který pátou brankou Baníku dokončil svůj hattrick – 5:3.

„Myslím, že to bylo dobré utkání, Stará Role má kvalitní a hlavně fotbalové mužstvo, s řadou hráčů, kteří hráli ČFL. Naši hráči odvedli dobrý výkon ve všech řadách. Padlo hodně gólů, spokojeni tak mohli být i diváci,“ míní o utkání domácí trenér Jaroslav Maršík.

V sobotu čeká Vintířov derby utkání v Novém Sedle. Vintířovský trenér rázně odmítá spekulace o přenechání bodů novosedelskému Baníku. „Budeme chtít vyhrát, stejně jako každý jiný zápas.“ Body však potřebují vydolovat z utkání především domácí fotbalisté. „V tomto zápase potřebujeme uspět, protože v závěru krajského přeboru se v boji o záchranu začínají rodit opravdu zajímavé výsledky. My si musíme pomoci sami, doufám, že to kluci vezmou za správný konec a důležité body zůstanou v Novém Sedle,“ říká před derby utkáním odhodlaně trenér Nového Sedla Stanislav Suchý.