„Je to trošku očekávaný scénář potom, co se nám dařilo herně, ale výsledky nepřicházely. Teď proti Ústí se nám již nedařilo ani herně," posteskl si kouč „horníků" Aleš Jindra po prohraném sobotním duelu s Ústím nad Labem.

Kořeny vidí sokolovský trenér již v neúspěšném pohárovém vystoupení svých svěřenců na půdě třetiligových Karlových Varů. „Dobíhá nás to. Neustále se to řešilo a na můj vkus zbytečně dlouho, od té doby se to táhne. Teď již na hráčích leží deka," poznamenal Jindra.

Ten chce zapracovat hlavně na psychice hráčů. „Někteří už jsou hodně dole, dneska to bylo vidět. Připadá mi, že se báli míče, vůbec si nevěří. Musíme je vrátit do pozice, kdy budou opět předvádět výkony, kterých jsou schopni. Musíme se s tím poprat," má jasno lodivod Baníku.

Ve zpackaném utkání s Ústím mohl Baník v úvodu několikrát využít propadnutí hostí ve středu pole, to se však nepodařilo. „Chybí právě sebedůvěra. Nejsme si schopni přihrát na tři metry. Množství nevynucených chyb bylo obrovské. Špatně jsme brejky řešili, dřív jsme z toho dávali branky, teď to nedokážeme," hořekuje Jindra.

Stejné to bylo i po přestávce. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale marně. „Měli jsme tam šance, hlavně po standardních situacích. Byl to ale spíše takový pseudotlak, nepodpořený kvalitou," přiznává na závěr trenér sokolovského Baníku.

Sokolov tak prohrál třikrát v řadě stejným skóre 2:0. Nutno podotknout, že dvě z těchto utkání sehráli baníkovci venku, na půdě pátého Táborska a exligového Hradec Králové, který vyhrál již pětkrát za sebou. V domácím prostředí se potom postavilo Baníku do cesty neméně silné Ústí nad Labem, to pro změnu momentálně vede tabulku druhé ligy.