Podivně se zatím potácí v nově rozehrané sezoně fotbalová bárka druholigového Baníku Sokolov. Do nového ročníku vstoupili svěřenci Aleše Jindry výborně, porazili Zlín, vyhráli v Třinci. Následné klopýtnutí v domácím prostředí se Žižkovem „horníci" odčinili překvapivě jednoznačnou výhrou v Českých Budějovicích.

Jenže v úterý se Sokolov odporoučel z Českého poháru po duelu na půdě třetiligových Karlových Varů. Teď čeká Baník opět druhá liga, před vlastními diváky přivítá Varnsdorf. „Do zápasu jdeme s jednoznačným cílem, odčinit velmi pošramocenou pověst po neúspěšném pohárovém vystoupení," má jasno sokolovský kouč Aleš Jindra.

Nevyzpytatelný tým ze severu Čech ale nebude snadnou kořistí, navíc venku Varnsdorf ještě neprohrál. „Pro mě osobně je to nejméně oblíbený soupeř. Nemají takový zvuk, ale mají obrovskou kvalitu. Hrají poctivě, organizovaně, mají rychlý návrat za míč, zažité automatismy i kvalitní jednotlivce," upozorňuje trenér Baníku.

Taktiku před sobotním utkáním Jindra prozrazovat nechce. „Nějakým způsobem zbraně Varnsdorfu musíme eliminovat, ale to si řekneme s hráči interně," omlouvá se.

V sokolovském dresu bude chybět stoper Luboš Hruška, otazník visí i nad startem Františka Dřížďala a Víti Vrtělky.

Hlavním problémem je teď ale psychika, na mužstvu visí stín úterního propadáku. „Sami sobě jsme udělali problém tím, že jsme přes kombinovanou sestavu Karlových Varů nedokázali postoupit. Uvidíme, jaké to zanechá na hráčích následky. Já věřím, že se dokáží na zápas dobře připravit," říká Jindra odhodlaně.