Hosté již mají postupové oslavy s fanoušky za sebou, v tabulce se již ze druhého na první místo posunout nemohou, do Sokolova tak přijedou hrát pouze o čest a pro své příznivce, kteří se do hornického města za svými hráči vypraví.

V odlišné situaci je domácí Baník. Sen o české nejvyšší soutěži se sice rozplynul již několik kol před koncem soutěže, v Sokolově však mají stále o co hrát. Poslední kolo druhé ligy totiž určí majitele pomyslných bronzových medailí. „Máme velkou motivaci. Cílem je zakončit velmi dobrou sezonu velmi dobrým výsledkem, i když jsme si samozřejmě vědomi obrovské síly soupeře, mají skvělý tým, výborné zázemí, vynikající fanoušky," dobře ví trenér Baníku Aleš Jindra.

Jenže na třetí místo fotbalové národní ligy jsou další dva kandidáti. Stejně bodů jako Sokolov má v tabulce také Varnsdorf a k tomu nejlepší výchozí pozici, s Baníkem má totiž lepší vzájemné zápasy. Pokud v Mostě vyhraje, nemusí se na výsledek utkání v Sokolově ohlížet.

Daleko zajímavější situace nastane, pokud Varnsdorf pouze remizuje, potom Baníku ke konečné třetí příčce „stačí" nad Bohemians vyhrát. Remíza by Sokolovu nestačila.

V případě, že Varnsdorf prohraje, mohou si Sokolovští dopřát luxus remízy, to ale nesmí HFK, který na Sokolov a Varnsdorf ztrácí v tabulce dva body, doma porazit Vlašim. Jestliže sokolovští fotbalisté doma prohrají, na bronz nemají nárok, třetí místo obsadí Varnsdorf, nebo Olomouc.

Zápas se Zlínem se hrál v hornickém městě před nejnižší návštěvou sezony, to by se proti Bohemians nemělo opakovat. „Ve středu musí diváci přijít," apeluje obránce Baníku František Dřížďal.