Jako první zahrozili hosté, útočník David Vaněček však zamířil těsně vedle. To byla ovšem jediná šance hostů v prvním poločase. V 10. minutě se po přihrávce Martana natahoval Volf, ale vzrušení bylo zbytečné, sudí odmával postavení mimo hru.

V 15. minutě to v ochozech pořádně zahučelo. To se po rohovém kopu do míče opřed Matěj Kotiš a jeho dělovka prolétla velmi těsně kolem tyče zkoprnělého Dvořáka. O minutu později nepovedený centr Jakobovského pořádně vystrašil sokolovského brankáře. Ten míč s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop.

Pak si vzal slovo Radim Breite. Nejprve jeho střela letěla těsně nad a o minutu později další ránu z nohy varnsdorfského záložníka musel zneškodnit parádním zákrokem Dvořák. V 35. minutě už se Kotlina radovala. Rohový kop propadl na Volfa, ten ho napálil před branku kde si ho našel kapitán Pimpara a zblízka nekompromisně zavěsil – 1:0.

Prokřehlé diváky pak jistě zahřála menší potyčka v sokolovském vápně. Schubert, Kotiš a Vrtělka si z ní odnesli žluté karty.

Po změně stran se na hřišti prakticky deset minut nic nedělo. Pak však přišel rohový kop hostů a Čada zblízka vyrovnává – 1:1. Jenže vzápětí se hostující Vondráček projevuje nesportovními gesty k hlavní tribuně a rozhodčí Houdek ho podruhé žluté kartě posílá předčasně pod sprchy. Přesilovku domácí využívají za sedm minut. Volf je ve vápně podražen a Varnsdorf má výhodu pokutového kopu. Ten v 62. minutě bez problémů proměnil Matěj Kotiš – 2:1.

Od té doby se domácí zatáhli a hosté se snažili prolomit jejich obranný val. Do velké šance se však nedostali. Tři minuty před se navíc do míče krásně opřel Matěj Kotiš a ody tyče míč zamířil potřetí do branky Dvořáka – 3:1.

Po závěrečném hvizdu flustrovaní hráči Sokolova neunesli porážku a slovně napadali domácí hráče a fanoušky. Varnsdorf si však oslavy zkazit rozhodně nenechal.

FK VARNSDORF – BANÍK SOKOLOV 3:1 (1:0)

Branky: 35. Pimpara, 62 (PK) a 87. Kotiš – 54. Čada. R: Houdek – Blažej, Hrabovský. ŽK: Kotiš, Schubert, Tvaroha – Vondráček, Vrtělka, Dvorník. ČK: 54. Vondráček. Diváci: 650. Poločas: 1:0.

FK Varnsdorf: Kovář – Jakobovský, Zieris, Pimpara (K), Dobrovolný – Kotiš, Breite – Martan (80. Tvaroha), Schubert (87. Stehlík), Rudnytskyy – Volf (73. Hikspoors). Trenér: Z. Frťala.

Baník Sokolov: Dvořák I – Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal – Vaněček I, Vrtělka, Čada, Hrubý (70. Mlika) – Dvořák II, Vaněček II (83. Knakal). Trenér: A. Jindra.