Rovněž druhé kolo Fotbalové národní ligy vyšlo svěřencům Aleše Jindry na jedničku. V Třinci vyhráli fotbalisté Baníku Sokolov 2:1 a spolu s Českými Budějovicemi zůstávají jediným celkem druhé ligy, který má na svém kontě plný počet bodů. Dvojici v čele ještě mohla dotáhnout Karviná, jejíž domácí zápas s Hradcem Králové skončil včera po uzávěrce.

V sokolovských dresech vyběhla na trávník totožná sestava jako před týdnem proti Zlínu. Baník šel také rychle do vedení. Již ve 3. minutě se prosadil po autovém vhazování Vaněček.

Moment, který určil další směr celého duelu, přišel vzápětí. V 8. minutě zatáhl za záchrannou brzdu při průniku domácího Čtvrtníčka hostující Vondráček a po červené kartě putoval předčasně do kabin.

Ve 12. minutě však v početním oslabení znovu udeřili překvapivě hosté. Po rohovém kopu Kobylíka poslal míč do sítě Severomoravanů pro změnu Hofmann 0:2.

Domácí se dostali ke slovu v 19. minutě, kdy využili chyby Západočechů a Gavlákem zkorigovali stav. Sokolovský kouč zareagoval na danou situaci střídáním, ze hry stáhl Kobylíka a obranu vyztužil Hruškou.

Třinečtí začali přebírat otěže utkání do svých rukou, proti dobře organizované hře Sokolova se však v úmorném vedru jen těžko prosazovali.

Prakticky stejný obraz hry byl k vidění i po přestávce. Hosté se soustředili na defenzivu, kterou v 68. minutě ještě vyztužili příchodem Dřížďala, a rychlé brejky.

Stanovená taktika Baníku vycházela. Domácí se dostali do příležitostí prakticky až v hektickém závěru. Srovnat mohl Čelůstka a Wojnar, těm však zabránil ve skórování opět vynikající Dvořák v brance Sokolova.

Hosté však nezůstávali pozadu. Výhru Baníku mohl definitivně zabezpečit Blažek a po něm i Šamánek, kteří se ocitli postupně tváří v tvář třineckému brankáři Brukovi, ale neuspěli.

Infarktovou situaci přineslo ještě nastavení. Domácí gólman Bruk podpořil útok, míč měl před poloodkrytou brankou Sokolova na kopačkách, svou střelou však pouze olízl břevno hostující svatyně.