Sokolovský celek nasměroval zápas k vítěznému konci již v prvním poločase, ve kterém si vytvořil dvoubrankové vedení. Nejprve v 19. minutě potrestal své předchozí nedovolené zastavení z pokutového kopu Glaser, ve 41. minutě potom zvýšil na 2:0 Přeučil. „Scénář byl stejný jako v našem utkání na Žižkově, ze čtyř šancí jsme dali dva góly," připomněl trenér Baníku Jiří Dreiseitl.

Po přestávce se obraz hry změnil. „Do druhé půle jsme vstoupili špatně, hosté byli jednoznačně lepší," přiznal sokolovský kouč.

V 53. minutě se navíc podařilo Táborsku vstřelit kontaktní gól Mrázkem. „Byla to jasná individuální chyba Lukáše Provoda. Je to daň za to, že máme mladé hráče, ale někde zkušenosti nabrat musí, bereme to tak," podržel svého svěřence Dreiseitl.

Domácí se snažili z nastalé šlamastyky vyhrabat. „V 65. minutě jsme si řekli, že už to být horší nemůže, a přepnuli jsme na systém 3 5 2, který nám seděl na Žižkově," přiblížil lodivod Sokolova.

Dobrý tah. Baník se vrátil na hřiště. „Chytli jsme se, měli jsme další šance, Provod to mohl dát Průchovi před prázdnou branku, propadly nám tam některé standardky," popisuje Dreiseitl.

K příležitostem se dostali i hosté. „V závěru to hodně hořelo, soupeř tam dal vysoké stopery. Měli jsme i trochu štěstí, ale v předchozích utkáních jsme měli zase smůlu," poukázal trenér Baníku.

Domácím pořádně zatrnulo hlavně při poslední příležitosti Jihočechů. K zahrávání zajímavé standardní situace se postavil Nešický. „Pár gólů už nám tady dal. Nevěděli jsme, jestli to bude střílet, nebo centrovat. Nakonec to centroval, na to jsme si ale věřili, měli jsme tam tři dobré hlavičkáře," zůstal Jiří Dreiseitl v klidu.

Po zápase si mohl vychutnat vítězné pocity. „Hrozně si toho cením, Táborsko patří dlouhodobě k týmům, které chtějí hrát fotbal, které nezalezou, umí dobře kombinovat, mají na to fantastiské hráče," uvedl.