Po Sigmě Olomouc čeká sokolovské fotbalisty další exligový celek. Na hornický západ v sobotu zamíří Viktoria Žižkov.

A půjde o velmi zajímavé měření sil. Tým z hlavního města je sice v tabulce až na šestém místě, navíc hrál ze čtyř zápasů hned tři doma, je tu však jedno výrazné ale. Viktoriáni dokázali porazit Olomouc, tříbrankovým rozdílem vyprovodili nepříjemný Varnsdorf, navíc v Českém poháru klub zpod žižkovského vysílače vyřadil prvoligovou Jihlavu. Body potom tratili Pražané remízou s Pardubicemi a porážkou ve Zlíně.

Domácí Baník je na tom letos ještě lépe. V rozehraném ročníku Fotbalové národní ligy svěřenci Daniela Šmejkala ještě neokusili hořkost porážky a okupují třetí příčku soutěže. „Potkají se dvě mužstva, která mají relativně dobrou formu," konstatuje sokolovský asistent Jiří Dreiseitl.

A také dva týmy, které mají podobnou organizaci hry, s jedním útočníkem. „Máme i podobně složený střed, i když oni hrají většinou s jedním, my se dvěma defenzivnějšími záložníky," povšiml si Dreiseitl.

Jednu ze silných stránek sobotního protivníka vidí Jiří Dreiseitl v ofenzivě. „Tým před sezonou vhodně doplnili, hráči si sedli. Jsou nebezpeční v pokutových územích soupeřů, jsou tam důrazní, dohrávají standardní situace," upozorňuje.

O povedené centry se v dresu Žižkova stará v Sokolově dobře známý Miroslav Podrazký. „Zahrává je opravdu dobře, museli jsme se na to připravit," říká asistent trenéra Baníku Šmejkala.

Diváci zřejmě v sobotu uvidí taktickou bitvu dvou vyrovnaných celků. „Budou rozhodovat maličkosti, nedůslednost při bránění a podobně," předjímá Dreiseitl.

Proti Viktorii Žižkov nastoupí domácí zřejmě v kompletní sestavě. „Hráči, kteří měli nějaké problémy, se pomalu uzdravují. Samozřejmě až na Zbyňka Vondráčka, který se již ale připravuje individuálně a za týden by mohl být k dispozici," prozrazuje na závěr sokolovský asistent.

Utkání začíná v tradičních 10.15 hodin.