Po pohárové pauze o víkendu pokračuje Fotbalová národní liga. Hráči FK Baník Sokolov se představí doma, v sobotu v tradičních 10.15 hodin proti Dynamu České Budějovice.

Sokolov v tabulce druhé ligy okupuje stříbrnou příčku, když zaostává za vedoucím Znojmem pouze o skóre.

Vstup do soutěže měli baníkovci vynikající, první tři duely vyhráli, aniž by inkasovali branku. Svěřenci Daniela Šmejkala tratili až ve čtvrtém kole na hřišti Vlašimi po remíze 1:1.

Minulý víkend se však vloudila do povedených výsledků chybička, Baník totiž znovu neuspěl v domácím poháru, tentokrát nepřešel přes třetiligový Tachov. „Chtěli jsme postoupit, vyřazení nás nepotěšilo. Zapomenout na to nejde, ale my se teď musíme soustředit na zápas s Budějovicemi," snaží se nasměrovat pozornost svých svěřenců správným směrem sokolovský trenér Daniel Šmejkal.

Tachovský propadák přičítá kouč Baníku obvyklým pohárovým příčinám. „Bylo to těžké pohárové utkání, zápas jsme nezvládli. Domácí se ve svém prostředí vypnuli k velkému výkonu, my jsme naopak nepodali tak dobrý výkon, aby nám na soupeře stačil," říká.

V sobotu čeká Sokolov jiná „káva". „České Budějovice patří podle mě k absolutní špičce druhé ligy, spadly z nejvyšší soutěže, chtějí se vrátit zpět. Mají velmi konsolidovaný kádr, dobře složený z mladších a starších hráčů, mají zkušeného trenéra. Pro Sokolov je to atraktivní soupeř, na utkání se těšíme. Věřím, že si ho užijeme," přeje si Šmejkal.

Ten se bude muset obejít bez Takácse, který zamířil na sraz reprezentační dvacítky. Hostující lodivod František Cipro bude mít k dispozici Jana Šimáka, Brazilce Emerosna Limu nebo na západě známého Milana Jurdíka.