Vrásky na čele dělalo v posledních dnech aktérům počasí. „S jistotou se dá očekávat, že hřiště bude pod vodou,“ konstatuje s úsměvem trenér sokolovského celku Aleš Jindra.

Případně silně podmáčený terén s množstvím louží ale domácí nezaskočí. „Měli bychom v tom mít mírnou výhodu, již jsme si to zkusili s Vltavínem,“ hledá kouč Baníku pozitiva v nepříjemné situaci.

Apel na svěřence zní jasně. „Musíme hrát jednoduše, bojovně. Nekličkovat před svým pokutovým územím, když jsou tam louže. V ofenzivě potom dostat co nejdříve před branku soupeře, tam svoji sílu máme. Věřím, že takhle nějaký gól dáme.“

Na postup sokolovští fotbalisté dvě kola před koncem soutěže dosáhnout nemohou, Karviná je naproti tomu dávno vzdálena sestupovým obavám. Přesto v sobotu bude o co hrát. „Chceme se jednoznačně s našimi příznivci rozloučit vítězstvím. Máme interní cíl, který nechci prozrazovat. Abychom ho dosáhli, musíme ale naplno bodovat,“ má jasno Jindra.

Svůj záměr má i Karviná, ta se chce za každou cenu udržet v horní polovině tabulky. „Přijede soupeř, který je herně velmi kvalitní, fotbalový. Bude to vyrovnaný zápas,“ předpovídá trenér Sokolova.

„Hosté ale budou na hornickém západě limitováni. Některé hráče mají zraněné, jiní jsou vykartovaní,“ prozrazuje Aleš Jindra. Ani ten však nebude mít k dispozici kompletní kádr. Stoper Hruška laboruje se zraněním zad, otazník visí nad startem Ivaska, který předčasně opustil hřiště v utkání proti Vltavínu s výronem kotníku. Pouze z tribuny může přihlížet zápasu s Karvinou záložník Dvořák, jehož meniskus si vyžádal operativní zákrok. „Je to pro nás citelná ztráta, od chvíle, kdy se dostal do základní sestavy, nám hodně pomohl,“ říká na adresu posledně jmenovaného Aleš Jindra.

K fotbalu ale podobné komplikace prostě patří. „Nějak si s tím poradíme,“ uzavírá lodivod Baníku předzápasový sumář.