Zajímavou příchuť bude mít sobotní vystoupení sokolovských fotbalistů ve Vlašimi pro trenéra Aleše Jindru. „Je to trochu zvláštní,  kouč domácího celku Luboš Urban mě trénoval, ještě když jsem hrál první ligu v Plzni,“ vysvětluje Jindra. „Nějakou výraznou roli to ale hrát nebude. Hlavně to nic nemění na tom, že chceme vyhrát, nebo alespoň minimálně bodovat,“ doplňuje trenér Baníku.

Na trávníku dvanácté Vlašimi to ale nebude snadný úkol. „Jedeme na hřiště soupeře, který se zachraňuje, nečeká nás tak nic lehkého,“ ví dobře Jindra. 
Jednou ze zásadních otázek bude, zda v dresu hornického celku nastoupí Miloslav Strnad. Obávaný střelec přišel do Sokolova v zimní přestávce právě z Vlašimi a v Graffinu se neloučil právě v dobrém, o motivaci tak může mít postaráno. Jenže v utkání Baníku na rezervě pražské Sparty byl vyloučen a při dvouzápasovém trestu měl chybět nejen doma proti Varnsdorfu, ale i ve Vlašimi.

„Klub zažádal o prominutí zbytku trestu, uvidíme, jak to dopadne, já doufám, že bude k dispozici,“ přeje si Jindra.  Pokud se tak nestane, zastoupí Strnada znovu další důrazný forvard, Marián Geňo.

Tak či onak, chce Sokolov  získat zpět body, které doma ztratil s Varnsdorfem. „Vlašim není tak dobře organizovaná jako Varnsdorf,  jsou tam mladší hráči, nemají tam ani nějakou výraznou individualitu,“ odkrývá své poznatky Jindra, který dobře zná styl domácího kouče Urbana. „Určitě postavení v tabulce není podle jeho představ, ale snaží se je tlačit k tomu, aby hráli fotbal,“ přibližuje Jindra.

Ani celek ze západu Čech však nechystá ve Vlašimi jen defenzivní taktiku. „Chceme být aktivní. Doma s Varnsdorfem jsme hráli slušně dozadu, dobrá byla organizace hry. Vepředu jsme ale byli málo nebezpeční, to musíme zlepšit,“ říká závěrem sokolovský trenér Aleš Jindra.
Utkání ve Vlašimi se hraje v sobotu v 16.30 hodin.