Baník na body nedosáhl

Ústí nad Labem - Fotbalisté Sokolova v sobotu prohráli na hřišti Ústí nad Labem 2:0

19.3.2012

Arma porazila Sokolov a dál kráčí za postupem.Foto: DENÍK/Karel Pech

Bez bodu se vrátili v sobotu fotbalisté druholigového Baníku Sokolov ze hřiště vedoucího celku druhé ligy. V Ústí nad Labem sice svěřenci Radoslava Látala nepodali špatný výkon, alespoň na remízu to však nestačilo.

Domácí začali utkání lépe a po Láchově střele a bloku sokolovské obrany míč zastavila tyč Bučkovy branky. Hosté se ale snažili vedle dobré defenzivy hrát také aktivně dopředu.

Nejprve vystrašil svým hlavičkovým pokusem Nováka v domácí brance Vondráček, který se po karetním trestu vrátil do sokolovské sestavy a znovu vyztužil obranu.

Gólovou radost si ale přece jen vychutnali jako první domácí hráči, v 18. minutě po přiťuknutí Láchy skóroval Holek 1:0.

Baník ale po inkasované brance již zcela srovnal hru a do konce prvního poločasu byl nebezpečnějším týmem na hřišti. Ve 24. minutě po trestném kopu hlavičkoval kapitán Sokolova Dřížďal a domácí gólman měl znovu plné ruce práce, aby dokázal zkrotit míč před brankovou čarou.

Ve 34. minutě se potom ukázal Hrošovský. V šestnáctce Ústí si pohrál s bránícími hráči, ale finálová střela těsně minula pravou tyč.

I po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal. V 59. minutě podržel naděje hostí na bodový zisk brankář Buček, který při přečíslení vytěsnil střelu Holka. A brankové příležitosti Severočechů s přibývajícími minutami, kdy hosté ve snaze o vyrovnání museli přece jen více otevřít hru, přibývaly.

V 75. minutě opět senzačně ukončil Buček brejk ústecké trojice, vzápětí mu pomohlo při další šanci domácích břevno. V 86. minutě ale Severočeši přece jen po agresivním získání míče dostali míč podruhé do sokolovské sítě.

Hostům nepomohla ve druhé půli ke skórování ani střídání, při kterých se na hřiště postupně podívali Vaněček, Geňo a Benda.

Baník tak ze tří jarních kol vydoloval pouze bod za domácí remízu se Znojmem. O zlomení nepříliš lichotivé bilance se Sokolovští pokusí v sobotním duelu před vlastními diváky proti Třinci.

Autor: Zdeněk Plachý

19.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hledá se Talent města Nové Sedlo „Zlaté srdce“

Prodavačka sebrala peněženku na paletě, zmizelo z ní 10 tisíc

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.