Podruhé se v letošním ročníku druhé fotbalové ligy představí svým vlastním fanouškům hráči Baníku Sokolov. Právě na domácím hřišti proti Varnsdorfu získali zatím jediné tři body v soutěži. Naopak v obou zápasech venku vyšli naprázdno. Po úvodní porážce sezony ve Zlíně prohráli baníkovci i v neděli ve Vršovicích.

„Výsledek 3:0 je moc jednoznačný. Pokaždé, když se Bohemka dostala před branku, skórovala. Jirka Bertelman neměl prakticky žádný vážnější zákrok, přesto dostal tři góly. Potěšilo mne, že jsme to nezabalili, byli jsme aktivní a snažili se dát alespoň jeden gól, i když se nám to nepodařilo," hledal trenér Aleš Jindra na prohraném utkání nějaká pozitiva.

Jeho svěřence čeká v sobotu celek Táborska, a pokud chce Baník poskočit z nelichotivé čtrnácté příčky, nebo se ještě nepropadnout níže, musí vyhrát. To dobře ví i kouč sokolovského týmu. „Musíme se z porážky oklepat a porvat se o další tři body," burcuje své svěřence.

Obejít se však bude muset znovu o Františka Dřížďala, který si na Bohemians obnovil zranění, a chybět bude také Jakub Dvořák, který v posledním utkání obdržel červenou kartu.

Naopak v dresu Jihočechů bude mít postaráno o motivaci střelec Miloslav Strnad, který do Táborska přišel v letní přestávce právě z hornického klubu.