Řeč je o druholigových fotbalistech Baníku Sokolov. Svěřenci Aleše Jindry si pozvali k první zkoušce silného protivníka, prvoligovou Viktorii Plzeň. „Na začátek je to hlavně pro diváky velmi zajímavý soupeř. Pro mě osobně to není až tak podstatné, je to hlavně zakončení úvodního seznamovacího týdne přípravy," říká sokolovský trenér.

Hrát se bude netradičně na stadionu v Královském Poříčí, kde baníkovci našli své dočasné útočiště. „Je to z důvodu rekonstrukce hřiští na Baníku. Tady je skvělé prostředí i terén, mě osobně i hráčům se tady velmi líbí," pochvaluje si Jindra.
Méně již byl kouč Baníku spokojen s výsledky úterních funkčních testů. „Nebyla to žádná katastrofa, ale představoval jsme si trochu lepší parametry," přiznává.

V utkání proti Plzni dostanou příležitost všichni hráči stávajícího kádru včetně navrátilců Mliky, Bertelmana, Javorského a Kury, nováčka Martina Knakala, nebo dua balkánských hráčů, srbského obránce Slobodana Jakovljeviče z FK Novi Sad a záložníka Armina Duvnjaka, hráče bosenského NK Čelik Zenica.
Před sobotním utkáním proběhne také předání dresů reprezentanta Petra Jiráčka výhercům aukce, jejíž výtěžek zamíří na pomoc Dětským domovům a dětskému oddělení sokolovské nemocnice.