Kýžená výhra se dostavila. Fotbalisté Baníku Sokolov po třech porážkách v minulém kole konečně bodovali. V sobotu remízu z Frýdku-Místku ještě vylepšili, na domácím trávníku porazili Pardubice 2:0.

Začátek duelu přinesl poměrně svižný fotbal a první šance. Ke vstřelení gólu byli blíže hosté. V obou příležitostech se zjevil Fusek, nejprve však sám před Dvořákem pálil jen do boční sítě, o chvíli později jeho pokus zneškodnil gólman Baníku. „Do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně. Měli jsme dvě vyložené šance, bohužel jsme je neproměnili," litoval kouč Pardubic Jiří Krejčí.

Lépe se svými příležitostmi naložili domácí. Kobylík poslal ve 21. minutě přesnou přihrávku na Čadu, ten se ve vápně zbavil obránce a předložil míč před poloprázdnou branku Šamánkovi, který se nemýlil 1:0. „V úvodu zápasu byl soupeř sebevědomější. Po vstřeleném gólu jsme se ale uklidnili a začali hrát velmi dobře," pochvaloval si sokolovský trenér Aleš Jindra.

Jeho svěřenci přidali brzy zřejmě rozhodující druhou branku. Ve 27. minutě vybojoval pronikající Blažek trestný kop. K zahrávání se postavil Kobylík, do jeho povedené nabídky se položil Čada a usměrnil centr do sítě Východočechů 2:0.

Domácí byli při chuti.

Ve 40. minutě odvracel po Blažkově zásahu míč z brankové čáry Němeček, ve 42. minutě hlavičkou těsně minul tři tyče Pardubic Vondráček.

Krátce po přestávce potom utnul další fotbalovou podívanou hlavní sudí Ardeleanu. Ve 49. minutě poslal předčasně do sprch brankáře hostí Čihaře, který zasáhl míč mimo svou šestnáctku. „Byl to klíčový moment pro další vývoj, paradoxně to zápasu spíše uškodilo," posteskl si domácí lodivod.

Baníkovci se snažili proti bránícímu soupeři prosadit marně. „Kdybychom dál hráli v plném počtu, tak by diváci nepískali, neočekávali by, že dáme ještě čtyři branky," myslí si Jindra.

Oslabeným hostům, kteří měli navíc v nohách středeční pohárové utkání se Slováckem, již na zvrat nezbývaly síly. „Nepodali jsme optimální výkon," přiznal kouč Krejčí.

Spokojen byl po závěrečném hvizdu domácí Aleš Jindra. „Výhry si moc vážím přesto, že jsme ve druhém poločase nedali branku. Fanoušky chápu, ale nejsme v takové situaci, abychom oslabeného soupeře rozebrali na součástky," omlouval se.