S remízou odjížděli v sobotu z hornického Sokolova spokojeni fotbalisté vedoucího týmu 2. ligy, Hradce Králové. „Na to, co jsme dneska předvedli, je to pro nás bod zlatý,“ potvrdil trenér „votroků“ Luboš Prokopec.

Baník nastoupil do utkání již s trojicí Čada, Machek a Glaser, která kvůli karetním trestům v minulém zápase chyběla. Do favorita se domácí od začátku zakousli, měli převahu, drželi míč na svých kopačkách, chyběla však finální fáze. „Dařilo se nám dobře kombinovat, dostávat soupeře pod tlak. Vyústění tam bylo ale minimální, neměli jsme konečnou kvalitu, údernost před brankou. Obehrávali jsme Hradec ze strany na stranu, chyběl tam moment překvapení,“ konstatoval sokolovský kouč Aleš Jindra.

Proti dobré defenzivě Východočechů si domácí snažili pomoct standardními situacemi. To se málem podařilo ve 42. minutě. Po Glaserově rohu z levé strany se dostal k hlavičce Hofmann, ale jeho pokus vytěsnil nad branku hradecký gólman. „Brankář Koubek skvěle zakročil,“ poznamenal Jindra.

Hosté se v prvním poločase dostávali k ohrožení sokolovské branky jen sporadicky. „Soupeř byl v poli lepší, první poločas jsme prospali, všude jsme byli pozdě. Kromě jednoho rohu a jedné brejkové situace jsme si nic nevytvořili,“ přiznal lodivod Hradce Prokopec. O přestávce tak měl svým svěřencům co říct. „Kluky jsme nabádali, že pokud tady chceme uspět, tak musíme změnit přístup. To se nám povedlo, zlepšili jsme se, měli jsme tam více brejků, ale domácí i nadále kontrolovali hru.“

Ani ve druhé půli se více než tisícovka diváků branky nedočkala. Drzý průnik hostujícího Malinského utnul faulem Hofmann. „Votroky“ zachránilo dvakrát břevno, v 70. minutě při hlavičce Kuzmanoviče, v 89. minutě potom při zakončení Davida Čady, ten po centru Glasera těžký, poskakující míč z bezprostřední blízkosti mezi tři tyče rovněž neumístil. „Je to velká škoda, David to měl metr před brankou, ale čekáme na spásu v podobě nového hřiště, pak už to skákat nebude,“ odlehčil po utkání situaci trenér Baníku.

Nakonec mohlo být vše jinak. V nastaveném čase ale hradecký Halilovič trefil z trestného kopu na hranici šestnáctky pouze domácí zeď. „Narazili jsme na první tým tabulky, na dalšího ze série těžkých protivníků. Utkání jsme odehráli velmi slušně, hlavně v prvním poločase. Ve druhém se soupeř zlepšil a už nám tolik nedovolil, naše hra se znepřesnila, některé přihrávky se nám nedařily a tím jsme umožnili hostům náznaky brejků,“ zhodnotil duel Aleš Jindra.

Jeho protějšek Luboš Prokopec si získaný bod pochvaloval. „Je ohromně důležitý. Odsud se body vozí těžko, České Budějovice tady prohrály, Táborsko remizovalo,“ poukázal na závěr.