„První poločas přinesl scénář, který jsme očekávali. Karviná, i když nastoupila v kombinované sestavě, má kvalitní hráče. Bylo to vyrovnané, možná jsme byli o trochu lepší, malinko nebezpečnější před brankou soupeře,“ hodnotil první půli sokolovský trenér Aleš Jindra. „Na začátku utkání měl Sokolov tutovou šanci, pak takové dorážky, ale přežili jsme to. To bylo hodně důležité. Chtěli jsme tady hrát na nulu, nedostat gól,“ prozradil karvinský kouč Josef Mazura.

To se jeho svěřencům povedlo. V prvním poločase se diváci branky ani na jedné straně nedočkali. Trenér Karviné si pochvaloval nejen průběžné skóre, ale také počínání svého celku. „Postupně jsme začali hrát více kombinačně, dostali jsme se do nějakých šancí, škoda že jsme je neproměnili,“ řekl. Kouč Baníku Aleš Jindra s tím úplně nesouhlasil. „Karviná hrozila především po dlouhých nákopech. Ty nám dělaly problémy.“

Po přestávce se domácí dostali do vedení, když v 65. minutě signál po standardní situaci zakončil přesnou hlavičkou Hofmann. „Zápas probíhal podle našich představ,“ pokyvoval Jindra.

„Ve druhém poločase jsme zase hráli kombinačně, docela jsme tam tlačili, ale dostali gól,“ litoval karvinský Mazura.

Jenže domácím vydržel jednobrankový náskok necelých osm minut. Poté srovnal nenápadným pokusem z dálky Fiala 1:1. „Přestali jsme hrát. Klíčový byl moment, kdy jsme Davidem Čadou nezvýšili své vedení, měl to na hlavě. Naopak soupeř vyrovnal,“ krčil rameny trenér Sokolova.

To však nebylo vše. V 83. minutě totiž strhl vedení na stranu Severomoravanů střídající Holek a zkázu dokonal v nastaveném čase Puchel. „I když jsme prohrávali, tak jsme se bojovností vrátili do hry, vytvářeli jsme si trošku tlak, se štěstím jsme vyrovnali, potom jsme šli do vedení a dali třetí, pojišťovací gól,“ radoval se Jindrův protějšek na lavičce hostí Josef Mazura.

Poslední utkání sehraje Baník ve středu ve Zlíně.