Zápas týmů kterým se v úvodu nového ročníku Fotbalové národní ligy daří, přinesl duel prakticky bez brankových příležitostí. V prvním poločase měli optickou převahu hosté. „Probíhal přesně tak jak jsme chtěli, to znamená být aktivní, nedostat se pod tlak domácích, držet balon, být trpělivý, čekat na standardní situace. Nebyli jsme tolik nebezpeční v pokutovém území soupeře, ale bylo to 0:0, a kromě jednoho závaru jsme domácí v podstatě nepustili k ohrožení naší branky," pochvaloval si vývoj utkání kouč Viktorie Jindřich Trpišovký.

„Hosté byli silnější na míči, ale nevytvořili si prakticky žádnou příležitost, my jsme tam měli jednu dvě situace, které zaváněli brankou," doplnil svůj protějšek sokolovský lodivod Daniel Šmejkal. Na mysli měl především příležitost Červenky ve třetí nastavené minutě úvodního pětačtyřicetiminutovky. „Po dobrém presinku šel do brejku, ale špatně si udělal první dotek," litoval Šmejkal. Vyběhnuvší brankář Žižkova Pokorný, který ve 32. minutě nahradil zraněného Holého, který putoval po srážce se svým spoluhráčem z trávníku rovnou do sokolovské nemocnice, tak šanci útočníka Baníku zmařil.

Po přestávce se obraz hry změnil. Aktivitu převzali domácí. „Začali více napadat, dostali jsme se pod tlak, mezi 50. a 55. minutou byli jasně lepší," přiznal kouč Žižkova. Jenže dopravit míč do sítě se „horníkům" nepodařilo. Naopak, v 64. minutě udeřili z rychlého protiútoku hosté a Voltr poslal Pražany do vedení. „Z tlaku se nám podařilo utéct a skórovat," dodal Trpišovský.

Domácí lavička zareagovala na inkasovanou branku trojnásobným střídáním, a právě nový muž na hřišti Vaněček měl na kopačkách vyrovnávací branku. V 81. minutě jeho povedená střela prosvištěla šestnáctkou Žižkova, ale nakonec těsně minula branku. „Utkání sklouzlo do toho, jestli odoláme tlaku domácích, několikrát jsme odkopávali míč na poslední chvíli, ale přežili jsme," radoval se po závěrečném hvizdu trenér hostí. „Podle brankových příležitostí to mělo skončit remízou, my jsme měli dvě příležitosti, Žižkov jednu a tu proměnil, ale to je fotbal," povzdechl si na závěr sokolovský trenér Šmejkal.

FK Baník Sokolov – FK Viktoria Žižkov 0:1 (0:0).
Branky: 64. Voltr.