Sokolov nezačal úplně dobře a od 25. minuty prohrával po zásahu Kaloda. „Nepovedl se nám vstup do utkání, byli jsme nervózní, nebyli jsme dobře organizovaní," připustil kouč hornického celku Daniel Šmejkal. „Všechno se vyvíjelo pro nás. Domácí měli vcelku velké problémy v zadních řadách," pochvaloval si naopak trenér Dynama František Cipro.

Jenže optimismus vydržel Jihočechům jen pár minut. Ve 33. minutě srovnal stav Pouček a dvě minuty před koncem první půle poslal Baník do vedení Manzia. Navíc krátce po přestávce zvýšil opět Pouček na 3:1. „Ze standardní situace jsme inkasovali první gól, jsou to branky, které my prostě dostáváme, pomalu si je dáme sami. V tu chvíli to začalo být špatné, domácí se chytli, otočili na 2:1, hned na začátku druhého poločasu dali na 3:1," popisoval Cipro.

Sokolov byl na koni. „Prohrávali jsme, ale dokázali jsme zvednout hlavu, hráli jsme dobrý fotbal, od začátku druhé půle jsme hráli velmi dobře, vstřelili jsme třetí gól," mohl být spokojen Šmejkal.

Euforie domácích vydržela do 75. minuty, v té snížil Hric na kontaktních 3:2. „Pykali jsme za nezkušenost. Na kraji hřiště jsme ztratili míč a soupeř dal branku. Byl to zřejmě rozhodující moment," konstatoval lodivod Baníku.

O necelé čtyři minuty později stejný hráč Českých Budějovic vyrovnal na konečných 3:3.

Zajímavý zápas, spravedlivá remíza. Trenérům na obou stranách se ale duel hodnotil těžko. Blízko byly oba týmy k výhře i porážce. „Mám takové rozporuplné pocity. Přijeli jsme sem vyhrát a za stavu 1:0 jsem byl také přesvědčen o tom, že vyhrajeme. Z toho pohledu, že jsme ale potom prohrávali 3:1, tak můžu být spokojen, že jsme to dotáhli do remízy," zamýšlel se František Cipro po závěrečném hvizdu nad ziskem jednoho bodu.

Podobné to měl jeho protějšek na sokolovské straně Daniel Šmejkal, i když ten kvitoval remízu daleko méně, přece jen jeho celek vedl čtvrt hodiny před koncem o dvě branky. „V kontextu vývoje jsem samozřejmě zklamán. Nám se nepovedl úvod a závěr utkání. Stav 3:1 vypadá dobře, ale nebylo ještě rozhodnuto, druhý gól soupeře určil další ráz zápasu. Měli jsme to ale uhrát," má jasno.

„Nám se to stalo už poněkolikáté, máme hrozné výpadky, dohánět je potom stojí hrozně sil," uzavřel ohlédnutí za utkáním Cipro.