Hádanka rozřešena. Sokolovští fotbalisté obsadili v právě skončeném ročníku druhé ligy konečné čtvrté místo, za bronzovou Olomoucí zaostali pouze díky horšímu vzájemnému zápasu. „Je to pro mě malinko zklamání, ale celkově hodnotím sezonu jako velmi dobrou, navázali jsme na loňské třetí místo. Ukázali jsme, že nebylo náhodné, jsem velmi spokojen," uvedl trenér Baníku Aleš Jindra.

Závěrečný zápas s již postupujícími Bohemians 1905 branku nepřinesl. I když to na první pohled vidět nebylo, hru v Sokolově, stejně jako v předchozím utkání se Zlínem, komplikoval terén. „Nevím, jestli byl těžší nebo lehčí než v sobotu. Předtím tam byly louže, dneska bláto," konstatoval kouč sokolovských fotbalistů. „Výsledek přesně odpovídá stavu hřiště na kterém se to dneska odehrálo, výrazně ovlivnilo kvalitu zápasu," připojil se trenér Klokanů Jozef Weber. Ten nechal v Sokolově některé opory mimo hru. „Nastoupili jsme s výrazně oslabeným týmem, kdy jsme dali příležitost hráčům, kteří se mají možnost poprat o prvoligové triko," vysvětlil.

Samotné utkání začalo šancemi Pražanů, se střelou Barteka si poradil Bertelman, Havel mířil těsně vedle. Poté převzali iniciativu domácí, série rohů ale ohrožení branky nepřinesla a drzý průnik Hrubého v šestnáctce Bohemians ztroskotal na obraně. Hra se postupně srovnala, hrála se mrtvá pasáž prakticky bez šancí, až v závěru poločasu, avšak bez úspěchu, zahrozil domácí Vaněček a po něm i Vondráček.

Ve druhém poločase se domácí snažili strhnout výhru na svou stranu. Jurdíka ale nenechal skórovat gólman Havránek, a s brankářem Klokanů si neporadil ani střídající Mlika. „Jeli jsme již silou vůle, vytvářeli jsme si velmi těžko šance, Bohemka byla kombinačně trošku lepší, bylo to o jednom gólu, věřil jsem, že ho tam silou dotlačíme," přál si Jindra. To se však nestalo.

Na druhé straně se gólově neprosadil Havel, stejně jako Kolář. „Vzhledem k okolnostem je remíza zřejmě zasloužená, bylo to z mého pohledu podprůměrné utkání," uzavřel hodnocení duelu trenér Bohemians Jozef Weber.

FK Baník Sokolov - Bohemians 1905 0:0 (0:0).

Rozhodčí:Adam - Hock, Štěrba, DS Severýn.ŽK:60. Vondráček 65. Jindříšek.Diváci:1221.

Sokolov:Bertelman Blažek, Vondráček, Hošek, Dřížďal Čada, Vrtělka Vaněček (K), Dvořák (63. Mlika), Hrubý (82. Machek) Jurdík (90. Tůma). Trenér: Jindra.

Bohemians:Havránek Růžička, Hauer, Ptáček, Kalina Moravec (56. Jirouš), Jindřišek (K), Rada, Budinský (81. Kolář), Havel (77. Šiml) Bartek.Trenér: Weber.