Baníkovci mají co napravovat. Před týdnem padli v Sezimově Ústí, na stadionu Táborska. Poprvé se tak v nově rozehrané sezoně Fotbalové národní ligy vrátili z venkovního duelu s prázdnou.

„Na rozdíl od našich předchozích zápasů na hřištích soupeřů, kdy jsme se soustředili na brejky a podržel nás brankář, se tentokrát scénář zcela otočil. Byli jsme aktivnější, dá se říct, že jsme kontrolovali hru. Měli jsme spoustu šancí, ale nebyli jsme produktivní," přiblížil trenér Sokolova Aleš Jindra.

V Hradci Králové to má být zase jinak. Baník jede na východ Čech vyhrát. „Nechci, aby to znělo nepokorně, ale chceme být maximálně úspěšní. S bodem můžeme být spokojení jedině v případě, že se nám například podaří vyrovnat v 92. minutě," odmítá sokolovský kouč hraní na remízu.

„Votroci" mají po svém sestupu z Gambrinus ligy jediný cíl, dostat se zpět. Začátek sezony jim však nevyšel. Z úvodních tří zápasů vytěžili Východočeši pouze bod, poslední tři utkání však vyhráli. „Výsledkově i výkonnostně se zvedli," konstatuje Jindra.

V dresu Hradce Králové řádí bývalý útočník sokolovského Baníku, David Vaněček. „Je to velmi disponovaný hráč, na svém kontě má již pět vstřelených gólů," upozorňuje lodivod hornického celku.

Osobní hlídání vytáhlého hradeckého forvarda Aleš Jindra nechystá. „Budeme si na něj ale dávat speciální pozor, malou výhodou je to, že ho známe, uvidíme, jak to dopadne," říká.

Další klíčovou postavou „votroků" je zkušený matador Marek Kulič. „Na druhou ligu je to pořád nadstandardní hráč. Velmi chytrý, silný na míči, stahuje se i do středu pole a tvoří hru," odpozoroval Jindra.

Se svými svěřenci nechce hrát pod hradeckými „lízátky" druhé housle. „Domácí jsou favoritem. Na našem pojetí se tím nic nemění, na dobrý fotbal jsme nerezignovali," tvrdí na závěr Aleš Jindra, který bude mít po komplikacích v minulých utkáních zřejmě k dispozici kompletní kádr, tedy všech osmnáct hráčů.