Utkání v ideálních fotbalových podmínkách začalo ve svižném tempu a baníkovci se už od úvodního hvizdu tlačili do šestnáctky hostí. V dobrých příležitostech se objevili dva novicové v sokolovské sestavě Manzia s Proškem, ale jejich pokusy brankou neskončily. I Pardubice se však neostýchaly a při každé příležitosti se hostující hráči hnali k Belaňovo brance. Žádné z útočných akcí na té či oné straně však zatím úspěch nepřinášely. O vzruch se v 26. minutě postaral Bidje Manzia, který po pěkné přihrávce Procházky na hranici vápna zkoušel z první pozornost pardubického brankáře Frydrycha. Ten však byl připravený a dobrou střelu vyrazil na roh. V první půlhodině hry se po svižném začátku tempo zpomalilo a přítomní diváci viděli především tuhý boj o střed hřiště.

V 36. minutě se o vzrušení na půlce domácích postaral pardubický Kudrna, jehož ostrý projektil proletěl jen těsně vedle levé tyče sokolovské branky. Krátce před koncem prvního poločasu o sobě opět dalo vědět nové útočné duo Baníku Procházka-Manzia. První jmenovaný pohledným obloučkem vybídl ke střele rodáka z Konga, který však po zpracování balonu na prsou nestihl v tísni zakončit tak, aby překonal Frydrycha.

Hned zkraje druhého poločasu hosté nebezpečně zahrozili, když ve 49. minutě vyslal jedovku zpoza vápna Kudrna, jehož pokus musel Belaň konečky prstů vyrazit na roh. Z toho však nic nebylo, naopak z následného protiútoku mohl po Poučkovo rychlé akci zakončovat Prošek. Ani on však v těžké pozici neuspěl. V druhém poločase se dobře prezentovaly především obrany obou týmů, které bez větších potíží odolávaly útočným snahám soupeře. V 68. minutě se však skóre konečně změnilo, když se po centru Blažka do vápna hostí prosadil proti obranné přesile Bidje Manzia, který se díky důrazu dostal do zakončení a poslal balon do branky! Stejný hráč mohl o chvíli později vedení domácích navýšit, jenže místo toho zahrál před brankou Pardubic v zakončení rukou, a poněvadž viděl Manzia jednu žlutou kartu už v prvním poločase, sudí Houdek jej po druhé žluté nekompromisně poslal do sprch.

Baníkovci tak v závěrečných minutách museli v početním oslabením hlídat hubený náskok. Ten mohl v 89. minutě navýšit Blažek, který krásným sólem po pravé straně dorazil až před Frydrycha, který mu však v poslední chvíli po včasném vyběhnutí balon ukradl z kopačky. To však domácí nakonec nemuselo mrzet, protože vedení uhlídali až do konce a připisují si tak tři body. V dalším kole se sokolovští fotbalisté představí na hřišti Varnsdorfu.

FK Baník Sokolov - Pardubice 1:0 (0:0). Branka: 68. Manzia. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Ratajová. ŽK: Manzia, Vrtělka – Šejvl, Jeřábek, Pánek. ČK: 74. Manzia. Diváci: 640.
Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Kucalas, Urma – Vrtělka, Machek – Prošek (87. Vaněček), Manzia, Pouček (82. Medveděv) – Jiří Procházka. Trenér: Šmejkal.
Pardubice: Frydrych – Šejvl (79. Valenta), Vencl, Pospíšil, Kakrda – Pánek, Jeřábek, Kudrna, Fousek – Petráň (68. Řezníček), Klátil (53. Fusek). Trenéři: Míchal a Krejčí.

Ohlasy po utkání Sokolov - Pardubice

"Pardubice vstoupily do utkání velmi dobře, vypadaly aktivně a agresivně. Od dvacáté minuty se hra vyrovnala a do konce poločasu jsme možná byli o něco více aktivnější. Druhá půle byla boj a čekalo se, jestli se někomu jedna situace povede, anebo ne. My jsme měli to štěstí, že nám jedna situace vyšla. Pak jsme patnáct minut před koncem měli vyloučení, ale kluci to ubojovali. Musím říct, že my jsme takové utkání čekali. Víme, že Pardubice jsou kvalitní a dobře organizovaný tým. Věřili jsme, že jim gól můžeme dát, ale samozřejmě to bylo i o štěstí. S výsledkem jsme spokojení, ale možná spravedlivější by byl bod," poznamenal sokolovský trenér Šmejkal, jehož tým tak vstoupil do nové sezóny nejlépe, jak mohl - se ziskem tří bodů.

Pardubický trenér Jiří Krejčí byl s výkonem svého mužstva spokojen, ač Východočeši, narozdíl od jarního zápasu, v Sokolově tentokrát nebodovali. "Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně a myslím si, že do té dvacáté minuty to bylo podle našich představ. Pak přebrali otěže zápasu domácí a měli jednu šanci, kdy nás podržel Luděk Frydrych. Druhý poločas se odvíjel ve středu pole. Chvíli tahalo za delší provaz jedno mužstvo, pak zase to druhé. Myslím si, že rozhodla jediná standardní situace z autu, na kterou jsme se připravovali. Bohužel nám to tam propadlo, nenapojili jsme se na Poučka, který to dal výborně před branku a tam už to bylo složité. Neodvedli jsme tady špatný výkon, ale prostě pykáme za to, že jsme neuhlídali tuhle standardní situaci."                                                                                                                                                                                                              (fkb)