Perné dny zažívali v minulém týdnu fotbalisté druholigového Baníku Sokolov. Po čtvrtečním turnaji v Berouně a sobotním přípravném zápasu proti Mostu si v neděli a pondělí konečně užívali zaslouženého volna. V úterý se však sešli znovu k tréninku. „Zatím je musím pochválit, pracovali velmi dobře. V tomto týdnu trénujeme dvoufázově. Nehrajeme žádné přípravné utkání, pouze modelové mezi sebou, aby byla zátěž rovnoměrně rozložená a znovu jsme viděli všechny hráče," přibližuje kouč Baníku Aleš Jindra.

V Sokolově je na zkoušku hned několik hráčů, mezi nimi Lukáš Hrubý, Petr Šíma nebo Antonín Holub. Naopak plzeňský útočník David Vaněček, o jehož působení má klub zájem, se prozatím vrátil do Plzně. Baník by však mohli posílit i další fotbalisté. „Doufám, že ještě dva hráči přijdou," přeje si Jindra.

V příštím týdnu se potom sokolovský celek vypraví na tradiční soustředění do Zruče u Plzně. „Tam už chceme mít pohromadě základní kádr osmnácti hráčů a dvou brankářů, se kterými se budeme již připravovat po herní stránce na sezonu," říká na závěr Aleš Jindra.