Baník Sokolov nepoznal hořkost porážky ani na Soukeníku, kde v sobotním utkání posledního kola první poloviny II. ligy hrál s domácím Táborskem 0:0.

„Nic podobného si já osobně nepamatuji," reagoval na dotaz Deníku kouč hostí Daniel Šmejkal, ale jedním dechem k tomu dodal: „Je hezké, že jsme čtrnáct zápasů v řadě neprohráli, na druhou stranu v tříbodovém systému to není všechno," poukázal na Znojmo, které padlo i doma, přesto má o sedm bodů víc.

V zápase samotném Sokolov sice sahal po výhře, když dvě minuty před koncem měl Procházka dvousetprocentní šanci, zblízka ale neuvěřitelně pálil vedle brány, daleko blíže vítěznému gólu ale byli domácí, kteří sice moc vyložených možností neměli, zato dvakrát trefili tyč: ve 33. min. po Preslově uličce zblízka napálil míč do břevna Javorek, pět minut před koncem otřásl nevídanou dělovkou téměř ze třicet metrů spojnici břevna a tyče Ondřej Šiml. „Kdy se mi naposledy povedlo dát takovou pumelici? To už si ani nevzpomínám… Nevím, možná na Dukle tak pět let zpátky," bezprostředně po zápase přemítal defenzivní záložník domácího týmu.

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, v níž díky dobré kombinaci by na držení míče možná hosté o chloupek svého soka předčili. První střelu směrem na bránu ale vyslal ve 12. min. Presl, zpoza vápna ale pálil cirka půl metru vedle delší tyče. Čtvrt hodiny nato Presl hlavou sklepl Sladkého centr ve vápně na Džafiče, jeho střele v pádu ale chyběl patřičný důraz. Ráně Javorka ve 33. min. razance sice nechyběla, jenže měla jít o pár centimetrů níže, pak by místo na břevně skončila v sokolovské síti…

Krátce před půlí zahrozili hosté, Poučkovu tvrdou ránu z otočky ale brankář Toma v pádu vyškrábl na roh. „Měli jsme několik situací, z nichž jsme mohli skórovat, remízu však považuji za spravedlivý výsledek," usoudil trenér Sokolova Daniel Šmejkal.

Dá se říci, že hra v prvním poločase nerozhodnému skóre odpovídala, po pauze však otěže hry převzalo Táborsko, proti zhuštěné a dobře organizované obraně Sokolova to ale domácí hráči neměli jednoduché. „Pro nás je bezgólová remíza málo. Celou druhou půli jsme hráli skoro na jednu bránu, byli jsme aktivnější a bylo vidět, že chceme výsledek zvrátit na naši stranu. Mrzí mě, že se nám to nepodařilo na druhé straně ale nechybělo moc a mohli jsme mít hlavy v dlaních," měl trenér Táborska Petr Frňka bezesporu na mysli zmíněnou obrovskou příležitost, kterou v samém závěru zahodil sokolovský Procházka.

Táborsko - Sokolov 0:0

ŽK: Kratochvíl. Diváci: 512. Rozhodčí: Julínek Dobrovolný, Šimáček.

Táborsko: Toma Sladký, Máz, Cíferský, Hanzlík Šiml Ciku, Javorek, Presl (73. Slepička), Nešický (54. Traoré) Džafič.

Sokolov: Belaň Prošek, Vondráček, Urma, Kucalas Kratochvíl, Kosak, Dvořák (73. Dřížďal), Pouček (82. Medveděv), Machek Procházka.