Domácí nastoupili do utkání bez trojice vykartovaných hráčů, Glasera, Machka a Čady, a úvodní půlhodinu čelili tlaku soupeře. „Začali jsme velmi dobře, prvních třicet minut jsme absolutně dominovali,“ pochvaloval si trenér Jihočechů Petr Frňka.

Sokolovská obrana dokázala odvracet nebezpečí do 31. minuty, poté se pískal za zákrok Hrubého na pronikajícího Presla pokutový kop, který s přehledem přetavil v úvodní gól zápasu zkušený Šimák.

Kouč Táborska přesto nebyl s jednobrankovým náskokem spokojen. „Převahu jsme měli využít k tomu, abychom zápas definitivně rozhodli,“ poznamenal.

Po inkasované brance se domácí osmělili a ve 38. minutě srovnal stav po centru Dřížďala opakovanou střelou Kuzmanovič. Ve zbytku první půle byli potom baníkovci lepším týmem na hřišti.

„Do utkání jsme vstoupili evidentně pod vlivem debaklu ve Varnsdorfu. Po obdrženém gólu jsme se konečně probudili, začali hrát a vyrovnali,“ oddechl si trenér Baníku Aleš Jindra.

„Nám naše vedení spíše uškodilo, polevili jsme v aktivitě, domácí hráči toho okamžitě začali využívat,“ doplnil Jindrův protějšek na lavičce Jihočechů Frňka.

Ve druhém poločase se hra srovnala.

Obě mužstva měla možnost strhnout výhru na svou stranu, domácí Kobylík nastřelil břevno, hostující Musiol netrefil poloprázdnou branku, míč neumístil mezi tři tyče v dobré příležitosti ani jeho spoluhráč Presl.

„Mohli jsme i vyhrát, ale více šancí a vyloženějších měl soupeř. Bod musíme brát, je to v naší situaci důležité,“ uvedl po závěrečném hvizdu sokolovský Aleš Jindra. „Šance jsme měli možná výraznější, ale na to se nehraje, dali jsme jeden gól, domácí také. Z toho pohledu je to zasloužená remíza,“ konstatoval lodivod Táborska Petr Frňka.