Napravit porážku z Ostrova hodlali v sobotu na domácím hřišti fotbalisté Baníku Union Nové Sedlo. „Chtěli jsme proti FC Cheb naplno bodovat a od začátku zápasu bylo vidět, jak moc máme na tři body zálusk," říká na úvod novosedelský kouč Zdeněk Joza.

Jeho svěřenci se do hostů pěkně zakousli, ale ta koncovka. „Kdybychom ve 20. minutě vedli 4:0, nikdo by nemohl říct ani slovo. Každá útočná akce v podstatě ´zaváněla´ šancí nebo brankou," poukázal trenér domácího celku.

Jenže míč se do sítě chebského „efcéčka" nepodařilo dostat. Naopak, ve 28. minutě udeřilo na druhé straně hřiště. „Bohužel po naší jediné, a ještě hloupé chybě jsme darovali soupeři penaltu," litoval Joza. Tu s přehledem proměnil Tůma a bylo to 0:1.

Domácí se ale nenechali nepříjemným stavem rozhodit a dvěma góly Radka Rychny ve 40. a 56. minutě otočili skóre ve svůj prospěch. „Slíbil, že dnes dá dvě branky, a jsem rád, že dodržel slovo," usmíval se kouč Baníku Union po zápase.

Ve zbytku duelu domácí svůj hubený náskok udrželi. No udrželi. Přesněji řečeno nedokázali další příležitosti přetavit v branky. „Na to spalování šancí si asi seženeme nějakého psychologa, už je to opravdu síla," poznamenal Zdeněk Joza. Celkově ale mohl být jak s výhrou, tak s předvedenou hrou svého týmu spokojen. „Musím pochválit všechny naše kluky, včetně střídajících. Dali jsme si konečně říct, a i když všechno nešlo tak, jak mělo, měli jsme zápas pod kontrolou a soupeři moc nedovolili," hodnotil.

V dalších dvou kolech fotbalisté Nového Sedla zůstanou v sokolovském okrese. V sobotu se představí na půdě posledního Kynšperku a o týden později budou v derby hostit Baník Královské Poříčí.

TJ Baník Union Nové Sedlo - FC Cheb 2:1 (1:1).

Branky: 40. a 56. Rychna Radek - 28. Tůma Nicolas (PK).

Rozhodčí: Hlavatý Josef - Lhotková Veronika, Šmat Robert. Delegát svazu: Vorel Lubomír.

Nové Sedlo: Pelech - Kalina, Vican, M. Müller, Lakatoš, Macák, B. Rychna (81. Petřík), Karásek, Kaňok , Škarda (69. Šebl), R. Rychna (88. Pešák ml.). Trenér: Zdeněk Joza.

Cheb: Klier - Vondrášek, Dulovec (63. Koloc), Eschler Anděl, Speierl, Sedlák Kutlák, Altman, Tůma (59. Prokopec) Veleman. Trenér: Martin Speierl.