Déšť nevadil. Zdravě nažhavení domácí borci byli svými početnými příznivci hnáni do útočné zteče, jejíž cíl byl jediný zvítězit. Po tuhém boji se to podařilo. Novosedelští fotbalisté byli po bojovném týmovém výkonu odměněni třemi body za jedinou a vítěznou branku Martina Řezáče, která přinesla první domácí výhru této sezony.

Dvě předešlá cenná vítězství na hřištích soupeřů (FC Cheb a Fr. Lázně) mají svoji hodnotu, ale domácí propadáky a ztráty s Ostrovem (1:4) a St. Rolí (1:2) byly strašákem. Už nejsou. Baníkovci se tříbodovou výhrou nad tradičně silnou Toužimí vrací na vítěznou vlnu. Kluzký trávník zrychlil hru, tohle utkání mělo svižný spád. Pár úvodních nástřelných ran z uctivé vzdálenosti na obou stranách bylo značně nepřesných, ale první kloudná střela tohoto zápasu mezi tři tyče už skončila v síti.

Ve 12. minutě Eda Lakatoš dlouhým pasem do běhu oslovil Martina Řezáče, který utekl všem a přízemní křížnou střelou zleva ke vzdálenější tyči rozjásal diváky pěkným gólem na 1:0.

Jak se později ukázalo, byla to jediná přesná, takže i vítězná trefa tohoto rušného zápasu, byť spousta brankových příležitostí byla k vidění i v dalším průběhu tohoto souboje. V 18. minutě vypálil ostrou střelu toužimský Vild, odskok míče o kluzký trávník přidal ráně na jedovatosti, ale tenhle projektil prosvištěl vedle Pelechovy branky.

Větší aktivitu vyvíjeli domácí borci. Dvě dobré střely Lakatoše a pokus Řezáče bravurně zneškodnil brankář Toužimi Bronec a jeho spoluhráč, hostující Vild, zamířil i podruhé těsně vedle. Hrozby úderné útočné dvojice Hotěk, Mikula domácí zadáci včas eliminovali.

Více vzruchu přinesla druhá půle. Ve 47. minutě se sám na gólmana hostí řítil Macák, ale Bronce nepřelstil. Jednička v týmu hostí zmařila i hlavičku Řezáče a další nájezd téhož hráče Baníku do šance byl důrazně a obětavě zastaven na poslední chvíli obráncem Drabíkem.

Od 60. minuty hustý déšť nakrátko ještě zesílil a přidal na své intenzitě, kontrola míče byla v té chvíli značně obtížná. V 68. minutě rozvinuli domácí hráči dravou útočnou rojnici a se značným přečíslením se ve větším počtu řítili do smrtícího brejku, střídajícímu Vicanovi však kousek od branky utekl kluzký míč do zámezí a bylo po šanci na potvrzení vítězství.

Zvýraznit rýsující se těsné vítězství mohli i Sattler s Jílkem, jejich střely ale mířily vedle a rána Vicana z jeho druhé gólovky jako hrom byla sražena na roh.

Domácí své těsné vedení bedlivě střežili, ale hosté ještě zahrozili. Chvíli před koncem vypálil Vild, Pelech však míč vyrazil a také on spolu s pozornou obranou dopomohl k cennému jednobrankovému vítězství.

Výhra Baníku 1:0 je perně vybojovaná, což diváci ocenili uznalým potleskem a početný fanklub „kladivářů" také bojovým, bujarým a osobitým skandováním. Tohle typicky sedelské choreo vhodně zapadlo do děkovačky unavených, ale za to šťastných hráčů Baníku, kteří slavili své první domácí vítězství této sezony.

BU Nové Sedlo - SK Toužim 1:0 (1:0).

Branky: 12. Řezáč. Rozhodčí: Bacík Svatík, Kučka. Delegát svazu Skála. ŽK: 2:1 (19. Škarda, 82. Šebl 35. Klepal). Diváci: 140.

N. Sedlo: Pelech Karásek, Werner, Šebl, M. Müller L. Macák (59. J. Vican), Lakatoš (59. D. Petřík), Jílek, Řezáč Sattler (73. Pešák), Škarda (46. Vítek). Připraven R. Rychna. Trenér: Sláva Suchý, asistent Tomáš Hejl.

Toužim: Bronec Klepal, Drabík, Čermák, Fišer Adamický, Borek, Vild, Kliment (46. Koláč) Mikula, Hotěk. Připraven Hejna. Trenér Marek Daněk.

Autor: Josef Mihalík