První výhru před domácími diváky mohl po utkání s Opavou slavit sokolovský kouč Aleš Jindra. Dlouho to přitom vypadalo na bezbrankovou remízu. V 68. minutě ale přece jen strhl výhru na domácí stranu Blažek, který si po trestném kopu Hanzlíka počíhal na zadní tyči a v pádu poslal míč do opavské sítě. „Očekávali jsme, že zápas může rozhodnout jedna standardní situace, to se nakonec potvrdilo," pokyvuje trenér Baníku.

V nepříliš pohledném, bojovném utkání tak domácí nakonec vytěžili z minima maximum. „Příležitostí ke skórování bylo velmi málo. Soupeř byl fotbalovější, ale s tím jsme počítali," připustil sokolovský kouč.

Jeho týmu se vedle vstřelené branky podařilo zápas zvládnout bez inkasované branky, přestože před utkáním panovaly obavy z absence vykartovaného stopera Dvorníka, ke kterému se ještě přidali Metelka s Glaserem. „Byl to pro nás citelný zásah do sestavy, ale v defenzivě jsme byli kompaktní," míní Jindra.

Hosté kromě nepříjemné hlavičky Schaffartzika v závěru první půle, kterou vytáhl nad své břevno Buček, zahrozili až v závěru duelu. „Vytvořili si tam nějaké závary, ale je vidět, že v koncovce nemají štěstí. Věřil jsem, že branku nevstřelí ani tentokrát," říká kouč Baníku. Opava tak neskórovala již v pátém utkání v řadě.

Kontrovat mohli do otevřené obrany Slezanů v závěrečných minutách také baníkovci, z několika přečíslení však nic nevyprodukovali. „O ten jeden gól jsme byli dneska prostě efektivnější," shrnul utkání Aleš Jindra.