Fotbalisté Baníku Sokolov v sobotním televizním utkání nenapravili domácí bodovou ztrátu s Vyšehradem, na půdě vedoucího Znojma prohráli 2:1.Přitom hosté ze západu Čech na jihu Moravy nepředváděli hlavně v prvním poločase špatný výkon. Domácí se sice snažili hrát od začátku ofenzivně a měli častěji míč na svých kopačkách, ale do šancí se prakticky nedostávali. Pouze v 6. minutě zazlobil svou hlavičkou Šamánek, další příležitost si Znojemští vytvořili až v závěru první půle.

Naopak Sokolov působil daleko nebezpečněji. V 18. minutě měl gól na kopačkách Přeučil, ve 27. minutě zachránilo domácí po závaru a střele Kosaka z otočky jen dobře postavené břevno. Ve 40. minutě již Znojmo kapitulovalo, když Kratochvíl na hranici velkého vápna zužitkoval zpětnou přihrávku Přeučila – 0:1.
Nadějný stav i předváděná hra Baníku však vzaly po přestávce zasvé. Znojmo provedlo změny v sestavě, zjednodušilo hru a i s podporou silného větru otočilo skóre ve svůj prospěch.

V 63. minutě ještě pálil Okleštěk těsně mimo, ale v 65. minutě již bylo srovnáno, když právě Okleštěk vrátil pohotovou patičkou odražený míč před branku a Ledecký ho hlavou uklidil do sítě. O pět minut později potom propadla dalekonosná nabídka muže zápasu Okleštěka z přímého kopu až za Belaně.
V 89. minutě ještě mohl hostům zabezpečit bod Kratochvíl, ale proti Dolečkovi neuspěl.

„Vítr byla důležitá okolnost, ale my jsme ve druhé půli udělali moc široké hřiště, pustili jsme Žondru do hry, přestali jsme sbírat odražené míče a z toho vznikly standardní situace, ze kterých padly oba góly," hledal příčiny porážky sokolovský kouč Daniel Šmejkal. „Nebylo k vidění moc pohledných akcí, fotbal trochu plakal, ale účel světí prostředky," mohl se radovat jeho protějšek na střídačce Znojma Radim Kučera.