Ti zamíří v neděli pod žižkovský vysílač, na stadion místní Viktorky. „Je to pro nás velmi těžký vstup do soutěže. Na Žižkově jsou to vždy specifická utkání, je to v Praze, soustředí se tam pozornost. I pro hráče je to po psychické stránce náročnější,“ říká na úvod trenér Aleš Jindra.

Obavy však ze zápasu sokolovský lodivod nemá, věří, že jeho svěřenci budou na Viktorii Žižkov stejně jako před rokem bodovat. „Já osobně jsem radši, že začínáme na hřišti takhle silného soupeře. Loni jsme tam zvítězili,“ připomíná Jindra.

Navíc hornickému celku se na podzim více dařilo na hřištích protivníků. „Venku jsme podávali lepší výkony. Já doufám, že si tuto vlastnost uchováme i pro první zápas jara,“ přeje si kouč Baníku.

Sokolov v zimě propustil ze svých služeb Jurdíka s Holubem. Naopak dres horníků oblékne na jaře čtveřice nováčků, Glaser, Schut, Došlý a Kuzmanovič.

Baník sehrál během zimní přípravy celkem osm zápasů, v nichž pouze jednou prohrál. „Utkání sloužila hlavně k zapracování nových hráčů a změně herního stylu. Jak se nám to podařilo, ukáží až mistrovské duely,“ dobře ví Aleš Jindra.