Sokolov otočil zápas až po změně stran

Fotbalisté Baníku Sokolov vyhráli potřetí za sebou.

12.5.2007

Mezi nejlepší hráče Baníku proti Třinci patřil útočník Zdeněk Koukal (v zeleném).Foto: DENÍK/Roman Macek

Sokolov/ Ve 25. kole hostili fotbalisté Baníku Sokolov zachraňující se Třinec a těsnou výhru 2:1 zařídil po změně stran střídající útočník Jiří Mlika. Baník tak vyhrál potřetí v řadě.
Hosté však v Sokolově nečekaně brzy vedli. Ve 4. minutě se odražený míč po rohu dostal na vápno k Brezničanovi, který jej z první poslal nechytatelnou střelou pod břevno Kubáskovy brány. Vývojem zaskočení domácí se celý první poločas jen těžko dostávali do šancí. Do poločasu se hrálo spíše ve středu hřiště, až v závěru půle měli baníkovci šance. Ve 41. minutě se odražený balon dostal na malé vápno k Čadovi, jehož koncovka byla slabá. Pak střílel Salák těsně mimo a poslední příležitost měl těsně před odchodem do kabin Němeček, který po standardce střílel zády k bráně přes hlavu vedle.
Tři minuty po změně stran měl velkou možnost Jiráček, ale po přihrávce Dřížďala zamířil vysoko nad. V 59. minutě se Baník dočkal, po rohu Koukala míč prodloužil Němeček na zadní tyč a střídající Mlika vyrovnal na 1:1. V 74. minutě po centru Szaba hlavičkoval pod břevno Salák, ale Vreštiak míč vytáhl na roh. Ten zahrál Koukal na Němečka, ale jeho hlavička minula tyč. Rozhodnutí tak padlo až v samém závěru, v 88. minutě kopal standardku Kocourek a Mlika hlavou poslal míč k tyči.
Trenér domácích Martin Pulpit byl po utkání spokojený. „Po nevýrazné první půli nám proti dobře bránícímu soupeři vyšly podruhé za sebou standardky, ve kterých se prosadil střídající Mlika, kterého bych chtěl vyzdvihnout.“

Branky: 59. a 88. Mlika - 4. Brezničan. Rozhodčí: Makovička – Pokorný, Kryštof. ŽK 2:3 (51. Čada, 90. Kubásek - 44. Maceček, 52. Vreštiak, 72. Matěj). Diváci: 1740.
Sestava Sokolova: Kubásek – Dřížďal, Němeček, Mach, Hájovský – Čada, Szabo, Jiráček (83. Kocourek) – Koukal (80. Kura), Salák, Šorfa (52. Mlika).
Sestava Třince: Vreštiak – Pindor, Lachowicz (57. Miko), Vavruša, Čelůstka – Brezničan, Malíř, Ceplák (79. Kořínek), Matěj – Maceček (55. Szmek), Janeček.

12.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

O štít města Chebu: Česko - Švýcarsko 29:22
9

Češky přehrály Švýcarsko, Rakušanky udolaly Norsko

Výtržník poničil v Sokolově auto, popelnice i omítku domu

Záchranáři dali novému vozu přezdívku Kardiak

Sokolov – K záchraně života pacientů v našem regionu pomůže kromě lékařů a záchranářů nově i Kodiaq. Nejde o jednoho z největších žijících medvědů, ale o moderní vůz z mladoboleslavské automobilky. Ředitel záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora si nový vůz nemůže vynachválit.

AUTOMIX.CZ

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Karlovarský hlas dává šanci mladým

Karlovy Vary - Téměř čtyřicet zpěváků a zpěvaček prošlo prvním kolem pěvecké soutěže Karlovarský hlas. Do jednačtyřicátého ročníku se přihlásil rekordní počet mladých pěveckých nadějí. Oproti minulým ročníkům se přihlásilo i dvakrát více pěvců.