Nečekanou výhru si přivezli fotbalisté Baníku Sokolov po utkání 28. kola II. ligy ze hřiště pražských Bohemians.
Bohemains 1905⋌0
FK Baník Sokolov⋌1

Baníkovci před 8686 diváky zahráli výborně, i když začátek utkání patřil podle předpokladů domácím. První šanci ale měli hosté, ve 24. minutě se až před brankáře Havránka, který musel nahradil distancovaného Sňozika, dostal Salák, ale jeho střelu domácí brankář chytil. Z gólu se baníkovci radovali ve 38. minutě, kdy po straně unikl svým typickým způsobem Dřížďal a jeho centr poslal nabíhající Šorfa do protipohybu brankáře – 0:1. Klokani se pak snažili do poločasu srovnat stav, ale přes výborně hrající Němečka s Hájovským se vůbec nedokázali prosadit, navíc jistotou překypoval brankář Bertelman, který v brance nahradil jedničku Kubáska, který odletěl na mistrovství Evropy jednadvacítek.
Při vyrovnaném začátku druhé půle měli domácí náznaky šancí, ale pokusy Kulvajta, Růžičky a Haška letěly mimo. Až v 67. minutě si po rohu Haška vypracoval gólovku Rada, ale hlavou zamířil jen do břevna. V závěru už měli domácí tlak, jenže Baník konec utkání zvládl na výbornou. Navíc při nich stálo štěstí, v 84. minutě výborně pálil jeden z nejleších hráčů na hřišti Jiráček, ale těsně minul odkrytou bránu.
„Strůjce výhry byl Jiráček,“ poznamenal po utkání trenér Pulpit.
Sestava Bohemians: Havránek – Marek, Rada, Lukáš, Rychlík – Kotyza (46. Hašek), Adam, Škoda (59. Růžička), Bartek – Kulvajt (73. Matůš), Bálek.
Sestava Sokolova: Bertelman – Dřížďal, Němeček, Mach, Hájovský – Šorfa (85. Huber), Kura, Salák, Jiráček – Mlika (73. Čada), Koukal (78. Kocourek).