Konečně fotbalisté Baníku Sokolov v utkání vstřelili více jak jednu branku a po delší době vyhráli. Na domácím hřišti si totiž v utkání 9.kola II. ligy poradili s nebezpečným 1. HFK Olomouc 3:0. Domácí premiéra nového trenéra Oldřicha Abrháma se tak povedla. A nejen jemu.
U dvou ze tří branek Baníku byl brazilský záložník Fernando Costa, který přišel v týdnu ze Slavie Praha. Ten spolu se svým krajanem Thomasem Cristianem odvedl kus práce a výraznou měrou se podílel na výhře Baníku.
„Věděli jsme, že je HFK velmi kvalitní mužstvo. Také jsme se na něj dobře připravili, zejména pak takticky,“ uznával Abrhám kvality soupeře. Baník ale jakoby výměna trenéra a příchod obou Brazilců pořádně nakopl. Necelých patnáct stovek diváků vidělo velice kvalitní duel, který se nedal srovnat s předchozími domácími zápasy Baníku.
„Diváci nám pomohli, ale v první řadě nás k výhře dotlačil náš kvalitní výkon. Ten sice nebyl až tak dopředu, ale do utkání jsme šli s tím, že víme co chceme hrát. Podařilo se nám brzy vstřelit branku a pak v té konstalaci našich nových hráčů jsme vycítili, že máme na to HFK porazit,“ radoval se Abrhám.
Navíc se zdá, že Sokolov konečně objevil tvůrce hry. Brazilec Costa byl u všeho podstatného. Nejprve do volného prostoru vyslal Čadu, který krásným pasem oslovil uzdraveného střelce Saláka a pak deset minut před koncem dotáhl do gólové podoby neproměněný nájezd Habaie. Na vápně se k němu dostal odražený míč, typicky brazilskou ´kolobežkou´ oklamal hned dva obránce a obloučkem poslal míč na vzdálenější tyč.

Baník šel do vedení po akci Bauera, který křižným centrem našel na vápně Šorfu a jeho oblouček skončil u zadní tyče. Hosté mohli srovnat ve 31. minutě, hlavičku Janečka Kubásek vytáhl na břevno, odtud se míč dostal za brankovu čáru, ale rozhodčí gól neviděl. Za tři minuty se po akci Costy s Čadou hnal sám na Doležala uzdravený Salák a dalším lobem poslal míč podruhé za jeho záda.
Po hodině hry Kubásek vyrazil tutovku Korčiána. Ve vyrovnané druhé půli utkání rozhodla 81. minuta, ve které Habai nejprve svou šanci nedal, odraženého míče se zmocnil Costa, obešel dva obránce hostů a zkušeně přehodil i gólmana Doležala.
„Chtěli jsme v Sokolově bodovat, ale nedali jsme tři gólovky. Musím pochválit domácího Kubáska a Costu, kteří zápas rozhodli,“ řekl trenér HFK Leoš Kalvoda.
FK Baník Sokolov – 1. HFK Olomouc 3:0 (2:0). Góly: 10. Šorfa, 34. Salák, 81. Costa. Rozhodčí: Moláček; ŽK 2:3 (54. Cristiano, 84. Kura – 32. Josefík, 33. Dadák, 53. Kropáček). Diváci: 1470.
Sokolov: Kubásek – Kura, Němeček, Hájovský, Cristiano – Bauer, Čada, Costa, Mach (82. Jón) – Salák (67. Habai), Šorfa (73. Jiráček).
Olomouc: Doležal – Lukášek (46. Ševela), Zlatohlavý, Josefík, Kotůlek (75. Zmeškal) – Grim, Spáčil (27. Janeček), Dadák, Krutý – Korčián, Kropáček.