Baník remizoval, na podzim už pošesté

SOKOLOV - Necelých devatenáct stovek diváků vidělo vyrovnaný fotbal prakticky bez šancí.

14.10.2007

Hru Baníku v závěru oživil střídající Jiráček.Foto: DENÍK/Roman Macek

Duel desátého celku druhé ligy s devátým skončil bezbrankovou remízou. Fotbalisté Baníku Sokolov nedokázali ve vyrovnaném duelu s Jihlavou vstřelit gól a připsali si již šestou remízu v lize.
Více ze hry měli v první půli baníkovci, ale největší šanci poločasu měl hostující Sviták ve 26. minutě. Ve vápně ale poslal balon těsně vedle pravé šibenice. Ve druhé půli už aktivita domácích opadla a nebezpečnější byla Jihlava. Mezlíkův pokus ale kryl Kubásek a hlavička Faldyny letěla těsně mimo. V 72. minutě vstřelil branku domácí Kura, ale sudí ji neuznal kvůli faulu Němečka na brankáře Macháčka. V samotném závěru po chybě Macha měl gól na kopačce Cihlář, který zamířil jen těsně vedle.
Trenér Vysočiny Karol Marko byl za bod rád. „Nejsem zcela spokojený, ale cíl bodovat jsme splnili. Baník hrál v první půli agresivní fotbal, hrozil ze standardek. My byli aktivnější po změně stran a remíza je podle mě zasloužená,“ myslí si slovenský kouč.
Domácí lodivod Oldřich Abrhám duel ocenil. „Byl to nadprůměrný druholigový zápas, který snesl nejpřísnější měřítka. Mrzí mě, že jsme ve druhé půli nedokázali navázat na naší aktivní hru. Vzchopili jsme se až v posledních dvaceti minutách, ale scházela nám větší odvaha při zakončování akcí,“ myslí si trenér baníkovců.
FK Baník Sokolov – FC Vysočina Jihlava 0:0. Rozhodčí: Adam – Košec, Ubias; ŽK 0:1 (88. Faldyna). Diváci: 1870.
Sokolov:
Kubásek – Kura, Němeček, Hájovský, Thomas – Bauer, Čada, Costa, Mach – Salák (66. Habai), Šorfa (71. Jiráček).
Jihlava: Macháček – Šedivý, Drga, Suchý, Rabušic (68. Cihlář) – Veselý, Lovětinský, Mezlík, Sviták – Simr, Faldyna.

14.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na několika místech v kraji komplikuje dopravu sníh.
7

Videosouhrn Deníku – pondělí 15. ledna 2018

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Jak se dýchá v Karlovarském kraji?

Karlovarský kraj - Obyvatelé Karlovarského kraje v uplynulých měsících vyčerpali více než 35 milionů korun z druhé vlny takzvaných kotlíkových dotací, které mají za cíl snížit emise škodlivých látek a zlepšit kvalitu ovzduší.

Mariánské Lázně budou šetřit na provozních výdajích

Mariánské Lázně - S vyrovnaným rozpočtem budou letos hospodařit Mariánské Lázně.